Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kicsi gyerekünk 3 hónapos,...

A kicsi gyerekünk 3 hónapos, a nagyobb 3 éves, és a sok vita és nehézség miatt már szinte csak útálkozunk, van még innen visszaút?

Figyelt kérdés

Mindketten azt keressük,hol lehet "beszólni" a másiknak. Seemi kedvesség,semmi szeretet. Utáljuk egymást.


Én azt hiszem,mivel szeretet nem lehet erőltetni, nincs megoldás.

Került már valaki közületek ilyen helyzetbe? Van vajon megoldás?


2012. ápr. 9. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

hál istennek érdemben nagyon nem tudok hozzászólni,kop-kop.

De ha a mindennapi vitáitokat,cirkuszolás végignézik a gyerekek is akkor lépjetek!!

2012. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas rajtatok a teher ,ez egy rendkívűl nehéz élethelyzet,ahol mindkét fél frusztrált és egymást bántják emiatt ,előre senki sem tudhatja ,hogy milyen nagyon nehéz két pici gyerekkel ,hogy nem tudtok úgy egymásra figyelni ,emellett lehetnek anyagi problémák stb ..


Megszenvedtük mi is a kezdeti nehézségeket ,amikor nem volt türelmünk egymáshoz,gyakran kiborultam,úgy éreztem nem ért meg senki és sokan mások is mesélték,hogy igenis képesek voltak úrrá lenni a kisgyermekes lét megpróbáltatásain úgy,hogy együtt maradt a család .


Mivel két gyermek van ezért semmiképpen nem javasolnám azt ,hogy az első választandó megoldás a szétköltözés,válás.

Ellenkezőleg !Türelemmel és szeretettel ,saját magunkat visszafogva kell beszélgetést kezdeményezni arról,hogy hogyan juthatott idáig a kapcsolat ,kitartóan kell a kapcsolaton dolgozni.


Csakis végső esetben jöhet szóba a válás .

2012. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én megkockáztatnám, hogy még van visszaút, de lépned kell. Neked. Te vagy a családi tűzhely, a család összefogója. Áldozatokat kell hoznod. Neked. Végy erőt magadon és szeresd, csak jó szavaid legyenek hozzá, simogasd, járj a kedvében. Nekünk bejött. A mélypont nálam ott volt, mikor azt mondta, hogy minek jöjjön haza, ha itthon úgyis csak veszekedés várja? Ha van benne is hajlandóság a változásra, azt látni fogod a reakcióiból.
2012. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg beosztani a napod, hogy délelőtt mesèt néz a nagy, kicsi pihenőszékben vagy hordozóban, vagy kiságy, járókában, addig megfőzöl, míg fő a kaja kicsit össze rámolsz, be raksz egy mosást, kiteregetsz, majd kint séta 11-12 között, 1 óra. Otthon ebéd, altatás. Míg alszanak magadra jut időd, net, fürdés, hajszárítás, tv... Délután megint séta, ha megérkezik a férjed pedig együtt vagytok, ne Hárítsd rá a két gyereket, legyen ara közös idő együtt a család, majd a nagy fürdetése, amíg ő mesét néz a kicsit is fürdesd meg, altatás, és este kis együtt tv-zés beszélgetés a férjel, vagy sex. Hétvégére időzítsd a nagytakarítást, mikor a párod mondjuk délelőtt leküldöd a naggyal, a kicsi alszik.

Jól kell beosztani az időt, akkor az ember nyugodtabb, nem kapkodás a nap, jut mindenkié idő, a házimunka megvár! Gondolom fáradt vagy, férjed is munka után lazítana. Türelmesebnek kell lenni, nem

Fel kapni a vizet. Üljetek le beszéljétek meg kinek mi nemjó, min kell változtatni! Havi 1 szombatot szervezz mikor magad vagy, elmész egyedül bevásárolni, vagy csak fodrász, vagy csavarogni, az is kikapcsol gyerekek nélkül! Barátnőt kisgyerekkel hívj át beszélgetni, az is jót tesz!

2012. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En voltam jasonloban es van megoldas. Igaz akkor ,meg csak egy gyerek volt. Mi kulon koltoztunk4 honapra. De a gyerek erdekeben is ugy gondo

Tul amig mindketten nem probalunk igazan tenni a javulasert addig nem mehetunk kulon nem lenne fair vele es magunkkal szemben is. A valast is meg lehez banni.

Leultunk egymassal szemben es kiderult hogy nagyon sok a kimondatlan serelem, amit ki kell beszelni akkor is ha megbantod vele a masikat, de ez csak ugy mukodik ha kepes vagy eloterbe helyezni az Mi-t az ÉN helyett es leadunk az egónkból kompromisszumokat kotunk. Be kell latni hogy soha nincs olyan hogy csak az egyik fel hibas. Es meg kell tenni neha olyan dolgokat amik nem feltetlenul az En erdekeit szolgaljak de mindenkepp jot tesz a Mi-nek. A gyerekeknel meg csapatmunka kell, es egyseges neveles. Nekunk sikerult olyannyira hogy itt a kisteso es minden mukodik.

2012. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy gond van: mi már túl vagyunk ezer "üljünk le és beszéljük meg"-en. Nem segít. A nagyon nagy beszélgetés van utána esetleg egy napig jobb. Aztán kezdődik előről.


A párom úgy foalmazott: már nincs kémia és nincs időnk se semmire. És igaza van. :-(

2012. ápr. 10. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:

a nagy megbeszélés nem mindenkinél válik be. Mi csak még jobban összevesztünk. Csendben változtattunk, nekünk ez jött be. A kémiával nem tudok mit kezdeni, de valahányszor eszembe jut, hogyan ismerkedtünk meg, jöttünk össze és mit szeretek benne a legjobban, újra belészeretek.


3. voltam

2012. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!