Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák segítsetek...

Egyedülálló anyukák segítsetek, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Aki egyedül neveli a gyerekét,hogy él meg a gyes/gyed,illetve családiból?Főképp aki albérletbe lakik!És ha a gyerek elmúlt 3 évesmit csinál?Hova megy dolgozni?Egy 3 évest még nem lehet magára hagyni. Én most kerülök ebbe a cipőbe 4 hónapos a pici.Mit csináljak?
2009. jún. 18. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod a házasságod rendbe hozni?Nincsenek szülők,akik segíthetnének ?Mennyi gyerektartást fogsz kapni?

Ebből a pénzből nem tudsz majd megélni.Segélyt is csak keveset kaphatsz.

2009. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rendbe hozható.Próbáltuk de nem megy.Se a gyereknek se nekünk nem jó az állandó ordítozás.Sajnos ez van.Szüleim most váltak el.Apukámmal nem vagyok jóba,anyukám pedig az élettársánál lakik,úgyhogy oda se tudok menni.Nem tudom mennyi gyerek tartást kapok majd,a gyed-em 80.000.Más egyedülálló anya hogy jön ki ezekből a kevés pénzekből?Dolgozni ilyenkor még senki nem tud elmenni.
2009. jún. 18. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyedül nevelem a manómat,de anyuéknál lakom,persze kell adjak bele a háztartásba.Páromtól külön élük,de együtt vagyunk,de az anyagiakba nem igazán száll bele.Én elég nehezen viselem a terheket,de próbálok pozitívan gondolkodni!

Üdv

6 hónapos fiú anyukája

2009. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pfff,ebből nehezen nem,rosszul mondtam,sehogy sem fogsz kijönni:S

Nem mehetsz anyudhoz,sem apudhoz:SHát 2 megoldás van...

Egyik az anyaotthon...

A másik az pedig az,hogy 2 szobás lakásba mentek ha eddig nem ott voltatok és apuka is marad segít a rezsivel albi pénzzel,de mintha 2 külön család lennétek...szóval már nem lesztek együtt csak úgy fogtok lakni...


Másképp nemtudom,nemvoltam még ilyen helyzetben akiket ismerek azok szülőkkel

2009. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyedül nevelem a kisfiam születése óta. Egy éves koráig anyukámnál laktunk, de utána már muszáj volt költöznünk. Könnyebb volt úgy anyagilag, meg több segítségem is volt talán, de már idegileg nem bírtam, hogy egy félszobában lakunk ketten a gyerekkel, és nincs a lakásnak egy olyan zuga, ahol egyedül lehetek, amikor a gyerek alszik. Közben lett egy kapcsolatom is, ami talán pont ezért nem volt hosszú életű. Soha nem tudtunk kettesben lenni, nem tudtam magamhoz felhívni az illetőt, hiszen anyuék nyakára csak nem hívhattam vendégségbe a barátom, azt meg nem várhattam el, hogy anyukám állandóan vigyázzon a kicsire, amíg mi kiromantikázzuk magunkat.

Szóval egy éves volt, amikor albérletbe költöztünk, így viszont anyagilag szinte a csőd szélén állunk. És én még örülhetek, hogy GYED-et kapok, nem GYES-t. Ha lejár a GYED, nem is tudnék itthon maradni, szerintem ezt egy egyedülálló anya nem igazán engedheti meg magának, kivéve ha a családja nagyon jómódú és tudják támogatni, vagy ha annyira jó gyerektartást kap. Nálunk egyik sem áll fent. A GYED-em amúgy 43 ezer, ehhez jön a családi, plusz a szüleim támogatnak havi 30 ezer forinttal, és ha van valami nagyobb, nem várt kiadás, akkor ahogy tudnak, beszállank. De így is lassan csőd lesz, már most mínusz 85 ezernél tartok, ez hónapok alatt nőtt ekkorára. Most 19 hónapos a fiam, vagyis hamarosan már 20 lesz. Szeptembertől megy bölcsibe, én meg egyetemre. Kicsit furcsa, hogy nem dolgozni megyek vissza, de inkább tanulok, anyagilag ott jövök ki, mintha dolgoznék (minmálbért kerestem), így meg diákhitel meg szoctám, meg a szüleim támogatnak ugyan így még a suli alatt, utána nagyon remélem, hogy végre normális munkahelyem lehet végre.

Hát gondolom ha a te picid is 2-3 éves lesz, te is elmész dolgozni, ezt azok is megteszik, akik nem egyedülállók. Ott is általában a férj tovább dolgozik, mint a feleség, valahogy meg kell oldani a gyerek hozását vivését az oviba/bölcsibe.

2009. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és én gyerektartást sem kapok még, pedig meg lett ítélve, csak nem tudják behajtani. Várom, hogy az állambácsi megelőlegezze. Azért el ne hidd, hogy ennyiből nem lehet megélni, te majdnem dupla annyit kapsz, mint én. Mi is élünk, csak kicsit nehezen.
2009. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hát igen....nehezen de meg fogunk élni remélem.A lényeg hogy a kisfiamnak mindene meglegyen.Én tudok nélkülözni,nem lesz tőle bajom.Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 19. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!