Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy elvileg nem...

Tudom, hogy elvileg nem lehet. De mégis megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok a 15 hónaposommal. Viszont úgy néz ki, összejönne egy 4 órás munka, és elég jól fizetne. Ugye a törvény tiltja, hogy gyed mellett semmilyen munkavégzést nem lehet elvállalni... de Ti ezt elhiszitek? Hogy mindenki , aki gyeden van, az csak otthon ücsörög? Ha egy varrónő az anyuka például, akkor ha lehetősége van rá, nem csinál vajon bedolgozást? Ugyan... vagy ha teszem azt, műkörömépítő a szakmája, akkor az otthonában nem csinálja azt szépen csöndben a gyed alatt? Dehogynem. Viszont sokan, én is irodában dolgoztam... és kereskedelemben is. Létezik olyan munkahely egyáltalán, ahol gyeden lévőt alkalmaznak? Hogy van ez? Vélemények?
2009. jún. 18. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
1 év után vállalhatsz már 4 órás munkát.Tehát kereshetsz munkát.
2009. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú, ez nekem új! Hol írnak erről? Tudsz nekem segíteni? Hol hallottad/láttad ezt? Nagyon fontos lenne, hogy segíts nekem.
2009. jún. 18. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy tudom, hogy GYED mellett egyáltalán nem lehet dolgozni (legalábbis bejelentve).

Az a GYES, ami mellett a gyermek 1 éves kora után már dolgozhatsz akár napi 8 órában is.

Viszont a GYES összege csak 25-26ezer forint, tehát gondold át hogy az a pénz amit a munkáért kapnál + GYES több e mint a GYED?!

2009. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló rosszul tudja. Tessék megnézni a www.magyarorszag.hu-n, vagy illetékes helyre befáradni, ott is megmondják.

Szóval: GYED mellett (bejelentett) munkát sehány órában nem lehet végezni, mivel azért adják a GYED-et, hogy az anyuka otthon tudjon maradni. Tekintsünk el attól, hogy ez milyen kevés és hogy sokan többet kerestek amúgy, mint amennyiből a GYED-et számolják, ez sajnos így van.

GYES mellett lehet dolgozni a gyerek 1 éves kora után, akárhány órában.


Kedves kérdező: törvényes keretek között maradva azt tudod tenni, hogy összehasonlítod, mennyi GYED-et kapsz most, és mennyi lenne a 4 órás munkában a fizetésed + a GYES. Ha az több, akkor csináld úgy. Ha viszont ez a bizonyos munkahely nem bejelentett, vagy le tudod dumálni a főnökséggel, hogy téged ne jelentsenek be, akkor persze semmi akadálya az egésznek, csak hát kérdéses, hogy megéri-e a rizikót, mert ha rajtakapnak, akkor megbüntetnek, plusz a munka mellett felvett GYED-et vissza kell fizetni. Ugyan ezt kockáztatja az a varrónő, vagy körmös, vagy masszőr, vagy kozmetikus, vagy tetováló, vagy bárki hasonló foglalkozású, aki GYED mellett otthon dolgozgat. Pontosabban az, aki ez által jövedelemre tesz szert. Mert a törvény azt írja elő, hogy más JÖVEDELEM nem lehet mellette, ha valaki annyira imád dolgozni, hogy ingyen és bérmentve megteszi GYED alatt, az megteheti, bár kétlem, hogy sok ilyen ember lenne. Leszámítva engem, én body piercer vagyok, és volt olyan, hogy bementem egy-egy napra dolgozni csak úgy, mert imádom a munkámat és kellett egy nap kikapcs :) Hozzáteszem, itthon néha én is vállalok munkát de az ritkaság. Nem hiányzik, hogy feljelentsen valaki, ezért csak ismerősnek, vagy barát barátjának vállalom, de egy kezemen meg tudnám számolni, hogy 19 hónap alatt hány ilyen alkalom volt. Ja, és általában ezért sem pénzt kérek, barátoknak annyit szoktam mondani, hogy oké, megcsinálom, aztán hozz egy sört és megisszuk utána, ismerősöknek, vagy ismerősök ismerőseinek meg annyi, hogy kb. megtérül a tű és a gumikesztyű amit elhasználtam. Egyszerűen csak szeretem ezt csinálni. Pedig nem vagyok eleresztve anyagilag, minimálbér után kapom a GYED-et, csak pont ezért, nem akarok lebukni, mert elég rosszul jönne ki, ha pár ezer forint bevétel miatt vissza kéne fizetnem a GYED-et és még meg is büntetnének.

2009. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!