Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ES250/2 motorkerékpáromat...

MZ ES250/2 motorkerékpáromat szeretném eredetvizsgára vinni, de sajnos nem látszik rendesen a vázszám. Ilyen esetben mi a teendő? Váz csere ha nincs papírja akkor megoldható valahogy legális úton?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Beütöd láthatóra ha nem látható, kicsi sós vízzel lekezeled és olyan mint ha már 30 éve ez lenne a száma, vagy kérsz rá AF-es "ragasztott" számot, de ennek nem ismerem a menetét.
2011. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyire nem látszik? A T5-ösömön a vázszámból egy 7-es alig olvasható, konkrétan csak a "feje" látszik. Én próbáltam ráfogni a fényezőre, aki tényleg nem spórolt a rétegvastagsággal. :)

Ha esetleg "ráütnél" (ugyanazt a számot beütni a régire), akkor azt okosan kell csinálni, ugyanoda tenni ugyanolyan magasságú és típusú számot.

2011. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szeretném én semmiféle képen átütni a számokat, ugyanis pont olyan számbeütőt nem hinném, hogy tudok szerezni mint amivel az MZ gyárban dolgoztak.

Azt én sem mondhatom, hogy elmondtam és megkértem a szinterezésnél a cégvezetőt és a munkást is aki átvette hogy a vázszámot legyenek szívesek leragasztani.

Erre az ő kifogásuk „hárman kerestük a számot, de nem találtuk rajta”. Azt persze nem is kell mondanom, hogy egy full fém tisztára homokszórt vázról volt szó. Egyik haverom próbálta finom réz drótkoronggal leszedni de nem lett jó. Már alap probléma volt hogy homokszórás után is gyengék voltak a számok, a 7 számjegyből a legelső szám egy 1-es ami erősen van beütve a többi nagyon halvány volt akkor is. Azt nem tudom, hogy a KPM-nél tudnak e hivatalosan számot újraütni. Majd kiderül egy-két hét múlva.

2011. okt. 4. 07:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem ütnek újat, hanem adnak hatósági számot. Ez ha valaha veteránoztatni akarod nem előny.


Nem tudom milyen közelről láttál eddig eredetvizsgát, tulajdonképpen lámpával odavilágít a szakember, először szemrevételezi és leolvassa, utána pedig lefényképezi.

Szerintem nem kell hogy nagyon feltűnő legyen, lényeg hogy el lehessen olvasni. Sok helyen ráadásul lejt a pálya az öreg motoroknak, nem jogsértően, csak éppen annyit amennyi elég. :)

2011. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!