Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első baba után kaptam...

Az első baba után kaptam injekciót Ö +, én -), a második után nem? Ez jó így, ha harmadik is jönne?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Most arra gondolsz, hogy a te vércsoportod -, az első kicsié +, akkor kaptál injekciót. A másodiknak milyen a vércsoportja?

Amúgy B- a te vércsoportod?

Én is B- vagyok, és úgy tudom minden terhesség után meg kell vizsgálni a gyermek vércsoportját. Ha azonos, akkor nem kell injekció, ha +, akkor kell. Ha vetélés vagy abortusz a terhesség vége, akkor is kell az injekció.

25hkm

2012. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszadónak, ha a te vércsoportod negatív (én 0 RH- vagyok), a párodé pedig pozitív, akkor a babátok attól függően, hogy a papától mit örököl, lehet pozitív, illetve negatív vércsoportú. Ha ő pozitív lesz, szüléskor nézik a vércsoportját, akkor kapsz anti-D injekciót, ha ő is negatív, akkor nem kell ellenanyag.
2012. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én erről még nem hallottam. Honnan tudom hogy nálunk nézték-e? És honnan tudják a párom vércsoportját? Nálunk ilyenek szóba se jöttek. Sőt azt sem tudom mi a fiam vércsoportja. Az benne van a kiskönyvben?

Bocsánat hogy bele kérdeztem a kérdésedbe.

2012. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Boglárka, akkor te + vagy.


aki -, az tud róla, hogy nézik, már a terhesség alatt is nézik az ellenanyagot, aztán szülés után, ha a baba +, akkor jönnek a szurival a fenekedbe.

nem kérdezik apa vércsoportját igazából :)

2012. ápr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm a választ/, tényleg +-os vagyok. Akkor nálam minden ok? Nem igazán értem még mindig, de majd utána olvasok googleon. Köszi
2012. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én úgy tudom, hogy a -os anyák szervezete a magzatot idegenként kezeli és ellenanyagot kezd el termelni. Első terhesség alkalmával nincs baj. Ha vetélés vagy abortusz a vége az első terhességnek, antiD ellenanyagot kell beadjanak a nőnek 72 órán belül. Szülés után megvizsgálják a csecsemő vércsoportját. Ha a kicsi -, akkor nem kell antiD injekciót adni. Ha +, akkor 72 órán belül meg kell kapja az anya az antiD-t. Ha nem kapja meg, akkor a következő terhességet nagy valószínűséggel nem tudja kihordani, mert a szervezete kilöki a magzatot.

Valamelyik Discovery-n láttam egy filmet, ahol egy anyuka B- volt, szülés után az anya nem kapott antiD-t. Pedig ez a 21. században, Angliában történt. Utána mikor kistesót akartak, megfogant a kicsi, de 16 hetesen minden alkalommal elvetélt. Majd keresett egy orvost, aki segített a kismamának kihordani a magzatot. Mégpedig úgy, hogy a 16. héttől minden 4. héten vért adtak a magzatnak az anyaméhen belül. Végül koraszülötten, de egészségesen jött világra a kicsi.

Én is B- vagyok, amikor születtem, mondták a dokik anyukámnak, hogy erre nagyon figyeljen oda, mert könnyen lehet ebből a dologból tragédia.

25hkm + 4 éves anyukája

2012. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!