Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik baba kihordása...

Harmadik baba kihordása repedt méhszájjal? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
A legutóbbi vizsgálaton mondta a dokim, hogy meg kéne műteni a méhszájamat, mert a második baba születésekor elrepedt. Mondtam neki, hogy még lehet, hogy szeretnénk harmadikat, és ezért azt mondta, nem gond, akkor majd utána műti meg. Azt mondta, nem akadály a harmadik várandósságnál ez a dolog, mármint hogy elrepedt. De nekem már így is van gondom, hiszen nagyon bő folyásom van emiatt, roppant kellemetlen. Van valakinek ezzel tapasztalata? Mennyire veszélyes így majd egy baba kihordása? Vagy esetleg várandósan ölteni kell majd? Mert én, laikus, úgy képzelem, hogy nem valami klassz dolog, ha nem zár tökéletesen a méhszáj.
2011. okt. 25. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a masodik szules alatt repedt meg. Neked nem varrtak akkor egybol?

Nekem a kulso reszen lett 2 vagy 3 egy centis szakadas (mondjuk ez hulyeseg, hogy kulso reszen, mert akkor ugye teljesen el van vekonyodva, tehat nincs kulso, meg belso resz kitolaskor).

Szules utani kontrollon azt mondta a doki, hogy minden szuper, a varratok is kipotyogtak es nem lesz ezzel gond.

Azt is mondta, hogy attol, hogy repedt, meg varrva volt meg ugyanugy lehet zart a 3. terhesseg alatt, mert az inkabb az erossegetol fugg, illetve a mehtevekenysegtol, nem attol, hogy van-e rajta heg, vagy nincs.


En javaslom neked, hogy nezz el egy vizsgalatra, mutasd meg magad es a folyasrol is beszelj, vizsgaljanak meg, mert egy gyogyult mehszajrepedes erosebb folyast sem okozhat, sot, attol meg ugyanugy a ciklusnak megfeleloen kell zarnia (mert ugye peteeres kornyeken es mensikor nem zart teljesen, akkor picit nyitottabb).

2011. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Úgy látszik, engem szülés után nem foltoztak össze. Azt mondta, nem csinálja meg, csak akkor, ha már nem szülök többet...hm.
2011. okt. 25. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Huh, ezt nem ertem.

Ha reped a mehszaj, azt ossze szoktak varrni egybol, ez pont olyan, mint a gatrepedes, csak itt nem a gat reped, hanem a mehszaj.


A mehsulyedes az, amit nem szoktak egybol megcsinalni, hanem javasoljak, hogy az utolso szules utan. Ez annyit jelent, hogy a mehtarto szalagok megnyulnak, a meh kicsit (vagy jobban) megsulyed es a huvely is rovidebb lesz, vagyis a mehszaj kerul kuzelebb a huvelynyilashoz.

Ezt is meg lehet muteni, nem durva mutet, a mehtarto szalagokat "varrjak" szorosabbra. Azert szoktak csak az utolso tervezett szules utan, mert hiaba lenne megcsinalva, kovetkezo terhessegg alatt a baba sulya ismet nyujtana a szalagokat, ismet varrni kellene.

Esetleg nem ez van neked?

2011. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy csak nem mondta a dokid az előző szülésednél, de összevarrta azt a repedést. Elképzelhetetlennek tartom, hogy úgy hagyták volna. Ez tényleg olyan mint a gátrepedés. 1-2 öltéssel megoldják a gát varrással egy időben.

Nekem az első szülésemnél repedt a méhszájam 4 öltésnyire, 2 évre rá szültem a másodikat, semmi probléma nem volt sem a kihordásnál, sem a szülésnél. Második szülésnél már nem is repedtem.

2011. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én viszont nagyon is elképzelhetőnek tartom sajnos, hogy nem varrta össze szülés után.

Van olyan orvos, aki a szülés után jó pénzért akar még pluszban plasztikázni, de hogy akkor sem csinálta meg-nem igazán értem.

Én biztos orvost váltanék a helyedben!

Úgy 10 éve még tanulóként voltam a János kórházban gyakorlaton és ott szokás volt az idősebb orvosok közt, hogy csak utólag plasztikáztak (persze, ahol nem volt eget rengető vérzés, mert azt még nekik is rendbe kellett tenni)... Nem tudom így van-e most is.

2011. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nagy valószínűséggel nem fog gondot okozni a várandósságod folyamán, tényleg nem a repedés a mérvadó. Annyi, hogy nagy rá az esély, hogy megint repedni fog a kitolásnál!

Nekem is repedt az első szülésnél, most várom a másodikat, bár engem rendbe raktak közvetlen szülés után (nekem iszonyúan vérezett, elvéreztem volna másképp), de magától is begyógyul a kisebb sérülés, csak ennyi maradványtünet marad (a folyás) azoknál, akiknek nem oldják meg.

2011. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!