Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet hogy érdemesebb 5...

Lehet hogy érdemesebb 5 gyereket csinálni mint dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy ismerős kb.200000 HUF segélyt kap netto.Álláskeresőként a szóba jöhető munkahelyek egyikén sem ajánlottak 80-90 nettónál többet,és eddig bárhol dolgoztam netto 120-nál többet nem kaptam úgy hogy van érettségim.Mindezt 12 órára természetesen mert a 8 órás állás egyre ritkább hacsak nem mérnök vagy irodista az ember fia.

Tehát lehet hogy a cigányok csinálják jól és nekem is azt kéne csinálnom mint nekik?Bennem van a hiba vagy a "családpolitika" kicsit fonákra sikerült?


2012. ápr. 13. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hol lehet 200 ezer forint segélyhez jutni? ez érdekelne..
2012. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

tudod ez valahogy úgy van, hogy ha azért szülsz 5 gyereket mert "kő a segély" akkor nem csak sz@r anya vagy, de... na mindegy.


ha azért szülsz 5 gyereket mert imádod őket és megteheted anyagilag akkor meg minden tiszteletem a tied.


amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy jött ki neked a 200E. mert a családi pótlékon és az ingyen kaján kívül nem sok mindent adnak, leginkább a családi adókedvezményt, amihez adóznod kell, tehát kell a kereseted ami nem kevés...

2012. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én ezt természetesen nem tudhatom mert sosem kaptam még.Annyit tudok hogy a cigány ismerős rég nem dolgozik,5 gyereke van de állítása szerint ennyi szokott kb összejönni a számlájára úgy ánblokk havonta.Ő biztos jobban el tudná magyarázni.Hozzáfűzte azt is hogy akkor ő már minek is dolgozzon.Példája nem lehet egyedülálló mert múlt héten segélyosztás napján egyikük arra panaszkodott hogy százezerrel kevesebbet kapott.Ma meg hallottam egy harmadiktól hogy ő bizony otthagyta a munkahelyét mert havi 300 eurót kapott.Ez tényleg nem eget verő fizetés de hozzáteszem:egy iskolázatlan cigányról van szó.
2012. ápr. 13. 23:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, a cigányok így csinálják. Beregi faluból jövök, láttam eleget ilyet. A körükben ez a "természetes", és közben röhögnek nagyot.
2012. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem ártana a tisztelt kormánynak változtatni akkor ezen mert az mégsem járja hogy a dolgozó embernek azért kell egyre kisebb reálbérből egyre többet adóznia hogy egyesek munka nélkül is vígan éldegélhessenek kényelemben,semmittevésben.Vagy majd akkor én is követem a példájukat aztán behajtjuk legfeljebb a képviselőket a gyárakba dolgozni,nekik úgyis elég jó fizetésük van.
2012. ápr. 13. 23:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is számolom 5 gyerekre a gyes és a családi csak 105 ezer forint. Akkor hogyan kap annyit ez engem is érdekelne. Mef azt is bele kell kalkulálni , hogy ezek a juttatások sem járnak élete végéig.

Ha nem rajongassz annyira a gyerekekért , hogy ennyit vállalj , akkor inkább dolgozz és ne törődj a kisebbségiekkel , mert ez a kormány nekik nagyon kedvez (nem vagyok roma ellenes, ne ez jöjjön ki belőle)

2012. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 4 van, nem vagyok kisebbség, és dolgozok is , ha épp nincsen pici babám

Szerintem nagyon kevés ember van, aki a pénzért vállal gyereket, hiszen 5 gyerekre 200.000 Ft semmi, már ha igényesebb valaki.

Nekünk csak a 4 pár tavaszi csuka volt 65.000 Ft, szóval, ha normálisan akarsz gyereket nevelni, akkor melózni kell ezerrel...

(mellékesen én max gyedet kapok és 64.000 a csp.)

2012. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Négy gyerekem van, 2 diplomám, állásom, vállalkozásom. Nem értem mire kapnak 200 ezret. Én nem kapok!!!!

64 ezer a családi pótlék a 4 gyerekre, 25 ezret kapok, mivel főállású anya vagyok, dolgozom 4 órában (diplomás bérért) 72 ezer ft-ért. Ez sincs összesen 200 ezer ft.

S éhen halunk lassan!!!!

A vállalkozásunk a tavalyi bevételünk negyedét se termeli.

Egy évet adtunk magunknak. Megyünk külföldre!!!

2012. ápr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy csinálják, hogy beadják a gyerekeket állami gondozásba, de nem mondanak le a szülői jogokról! Egy másik családtag, mondjuk nagynéni kihozza a gyerekeket, de nem fogadhatja így örökbe tehát nevelőszülő lesz. Így az állam ad havonta xtízezer forintot gyerekenként támogatást. Ezt csinálják egymás gyerekeit hozzák ki. Aztán nem dolgoznak, mert minek?! Felveszik az önkormányzattól a lakásfentartásit, a 22ezer segélyt havonta, és máris jobban élnek mint mi. Persze a mi adónkból.

Nálunk egy család így vesz fel havi 400ezret + ingyen tkeztetés, és ruhacsomag. A gyereket nőnek, mint a dudva, ők meg jól élnek!!!

2012. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az utolsóval teljesen egyet értek,pontosan így csinálják. Sőt még jobb esetben apuka is kap segélyt,lakásfenntartási támogatást,közhasznú munkás ahova bemegy reggel majd hazamegy, és egyéb juttatásokat,csak úgy....Ha anuyka szerencsés és a lánya 12 fölött van,akkor szül egy gyereket,és dupla családi,mert ő neveli, és így tovább. Tudnék mesélni.

Ők ezt nyíltan vállalják,minek menjenek el doglzoni, 60-70 e ft-os fizetésért,mikor a semmittevéssel jobban keresnek,majd mi eltartjuk őket.


tisztelem az olyan családokat,ahol sok gyerek van, és nem a pénz miatt csinálják őket. Felnevelni 3-4-5 gyereket, rendesen etetni,ruháztatni stb...nem kevés

2012. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!