Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első babámat nem tudtam...

Az első babámat nem tudtam szoptatni. A másodiknál sikerülhet? Van közületek, aki egyiket nem tudta másikat viszont igen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én az első babámat sajnos nem tudtam de a másodikat igen 4 hónapig.Ne izgulj rá hidd,hogy menni fog!!!
2012. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy babám van, aki 7 hónapos és szoptatom tehát saját tapasztalatom ezen a téren nincs. De rengeteg cikket olvastam már ezzel a témával kapcsolatban, plusz orvosi véleményeket is hallottam már. Ahogyan minden terhesség más, úgy minden szoptatás is. (Szerintem) Függ a genetikától (szerintem ettől a legjobban!) hogy kinek mennyi teje van és, hogy mennyi ideig tud szoptatni. De nagyban függ az étrendtől, a közérzettől, attól, hogy kinek mennyire stresszes az élete ... Mert ugye köztudott, hogy aki sokat idegeskedik vagy nem megfelelően táplálkozik annak előbb vagy utóbb elapad a teje. (Vannak szerencsés emberek, akiknek még így sem, én ezek közé tartozom. Sokat idegeskedem sajnos és bár kevesebb a tejem, de elapadni hála a jó Istennek még nem apadt el, remélem nem is fog!) De szerintem sokban függ attól is, hogy valaki nagyon rágörcsöl a témára és emiatt is idegeskedik ... Ne idegeskedj, hanem bízz abban, hogy most megadatik Neked a szoptatás csodája és így táplálhatod majd a babádat!!! Ne keserítsen el az, hogy elsőre nem sikerült! Most még sikerülhet! :) Vannak jó tejelválasztást serkentő teák (ezek a laktoherb nevezetűek)! Ezeket is ihatod, állítólag sokaknak segítenek! Sok sikert kívánok Neked!!! :)
2012. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem egy példát hallottam már erre. Barátnőm az első babáját 3 hónapig szoptatta, de nagyon nem ment neki, el is apadt a teje, míg a második babáját másfél évig szoptatta, és nem volt semmi gondja vele, nem szenvedett tőle, nem fájt neki.

Sógornőm az első kisfiát nem tudta egyáltalán szoptatni, de a másodikat 5 hónapig sikerült neki.

Jó lenne tudni nálad mi okozta az első babánál a gondot, mert ha genetikai, akkor lehet a másodiknál sem fog menni, viszont ezernyi 'tünet' van még, ami fennállhatott az elsőnél, és ha ez nincs a második babánál, akkor lehet sikeres majd a szoptatás!

2012. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen!Az elsőt csak 6 hétig sikerült,a 2. babát-igaz,kellett hozzápótolni-de majdnem 7 hónapig.Most a 3. babát várom,az a célom,hogy ha csak 3-4 hónapig is,de kizárólag anyatejjel etessem.Utána már nem bánom,ha pótlás is kell.
2012. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült! A fiamat alig tudtam szoptatni, most a lányommal(4,5hós) rengeteg tejem van:-) Ne kérdezd miért, mert nem tudok válaszolni, valószínűleg erősebben szopik a lányom vagy passz... Gratulálok a második babához.
2012. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen! :) Két lányommal semmi tejem nem volt,csak szenvedtünk ,amíg kiírták a tápszert, kisfiam viszont 10 hónapig szopott. :) Úgyhogy sok sikert!
2012. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek biztató tapasztalatok, nagyon bízok a sikerben most.
2012. ápr. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!