Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha levonod az alap havi...

Ha levonod az alap havi költségeket (albérlet/hitel, rezsi, egyéb befizetni valók, dolgozó családtag útiköltsége) szerinted mennyi pénzre van szükség havonta egy gyermek vállalásához?

Figyelt kérdés
Tehát az étkezésre és minden egyébre amire csak szükség lehet.
2012. ápr. 17. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
100 ezer minimum.
2012. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ne kezd már megint...
2012. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Második,ezt nem értem,nekem szánod,vagy a válaszolónak? És mire? :)
2012. ápr. 17. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,kinek mik az igényei. Mi 50 000 és 100 000Ft között költünk általában a fiunkra. Emellett félre teszünk neki minden hónapban.
2012. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz amennyiből most éltek ketten kb ennyivel kell több: rezsi (víz,áram) 3000, pelenka, popsitörlő, popsikrém, fürdető: 12000, ruhák szükség és igény szerint változó, de pl tescos árakon havi 5000, ha kell tápszer havi 6-8000, gyógyszerek 5000, játék, egyéb 3000. Ez össz kb 35000.
2012. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kb.30 ezer, most lesz 2 éves.

Nagyban változik, mennyit kell éppen ruhára költeni, tápszer, pelus vagy már szobatiszta stb.

2012. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ. Leginkább attól, hogy egészséges lesz-e a kicsi. Mert ha nem, sokat lehet költeni orvosokra, utazásra, plusz tornára. Ha anyatejes, az is olcsóbb, mintha tápszeres, vagy korán hozzátáplált baba lenne.

Ráadásul megtakarításnak is kell lennie, hogy alap cuccokat meg lehessen venni.

stbstb...

2012. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TKI Ibolya ***** válasza:
83%
100000 minimum????? Nekem 3 gyerekem van tehát öten vagyunk összesen és a csekkek után örülnék ha ennyi maradna ötünkre.De nem panaszkodom szépen élünk semmit nem nélkülöznek a gyerekek.Meg kell tanulni beosztani a pénzt!Egyébként nekem a környezetemben senkinek nem jut havi száz a gyerekre csak .És akinek ennyi kell az árulja már el nekem,hogy mire költi??? Csak nem vesz havonta a gyereknek cipőt és télikabátot?
2012. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a gyerekre kell költeni. Az én tapasztalatom, hogy pl a rezsi nem csak a vízzel és árammal nő, hanem a gázzal is. Családi házban élünk. Most, hogy itthon vagyok a kisfiammal, napközben is kell fűteni. Amíg dolgozni jártunk mindketten a férjemmel, napközben le volt kapcsolva a fűtés.

Aztán ott van az étkezés. Mind a ketten olyan helyen dolgoztunk (párom most is), ahol a kaját kaptuk, tehát nekem nem kellett főznöm, csak, ha szabadnaposak voltunk. Plusz erre jönnek a babás költségek: pelenka, tápszer, játék, ruha, gyógyszerek, stb. Mi jártunk Dévény tornára és babaúszásra is, ezek is plusz költségek.

Viszont amíg dolgozni jártam havi 20 ezerért tankoltam. Most, hogy itthon vagyok ez csak 5 ezer, szinte mindent babakocsival intézünk.

2012. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mi babánkra ha megszületik havi kb. 15 ezer FT fog jutni.

Ha turkálóból vesszük a ruhát 100ft-ért, és olcsóbb pelenkát választunk, akkor remélem kijövünk.

Fűteni csak a baba szobáját fogjuk kb. 18-20 fokra.


Sajnos nem költhetünk többet a babánkra, mivel az összes bevételünk 100ezer forint és albérletben élünk.


Azért írtam a példám, hogy lássátok, aki azt írta 100ezer forint kell egy gyerekhez, az eléggé elrugaszkodott a valóságtól.


Nem kell a felesleges babavíz, a legdrágább pelenka, és márkás ruhácska amit úgyis kinő hamar.

Szerető légkör és gondoskodás az ami fontos.

2012. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!