Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névadás : szerintetek jogos a...

Névadás : szerintetek jogos a sértődés ha közeli barát vagy közeli családtag szeretett nevét adjuk, ha az valóban ritka név?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos név tetszik nekünk is a férjemmel. Közeli barátunk megsértődött rajta hogy azt akarjuk adni, mert hogy ez egy igazán ritka név, és hogy "lenyúljuk" az általa talált nevet. Holott ez a név az összes többivel együtt benne van az adható nevek listájában, tehát akárki adhatja. Sajnálom mert kedvelem az illetőt közel áll hozzánk, de a nevet is szeretném nagyon, és nem értem az ő szempontját. Azt mondja hogyha pl. Anna lenne az ő lánya is és mi is Annát adunk az nem zavarná hiszen az évek óta a top 5 névben van mint leggyakrabban adott név, de hogy ő direkt ilyen különlegeset keresett és nem akarja hogy ugyanúgy szólítsuk mi is. Mi a helyes teendő ilyenkor? A férjem szerint mi is adjuk azt amit szeretnénk, ő meg majd megbékél, de én sejtem hogy nem fog.

2012. ápr. 17. 14:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Mi ritka nevet választottunk a lányunknak, és igen, én is megharagudnék, ha valaki ugyanezt a nevet választaná a családi, baráti körből.
2012. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
Ő már ezt adta a gyerekének, vagy csak még most várja a gyereket?
2012. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy nehéz kérdés...

Ha nem vagytok nagyon ellene, akkor adhattok 2 keresztnevet a babátoknak, és ezt a különlegeset megkaphatná 2. névként. Hátha így elfogadná a kedves(?) barát (?) is.

2012. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarna, ha mondjuk a barátnőm vagy az unokahúgom bármelyik gyerekét úgy hívnák, ahogy az enyémet (és viszont).

Annyi szép ritka név van, próbáljatok másikat találni.

Szomszédainknál volt, hogy - mondjuk - Lajost akart adni az egyik testvér, de a másik hamarabb esett teherbe, és Lajosnak nevezték a kicsit. Nagy botrány volt, hosszú évekbe telt, mire a másik testvér megenyhült.

2012. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Megharagudnék az ismerősötök helyébe, de azt hiszem ez nem igazi barátság feléjük részetekről, ha tényleg azt a nevet adjátok a gyereknek, amit más már kinézett előttetek. De már csak azért sem adnám ezt a nevet a gyerekemnek, mert akár hányszor szólítanám a gyerekem, ez a név vita jutna eszembe.
2012. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

De ha az a név tetszik?? És úgy érzem az én babám is AZ és úgy hívják??? Mi van ha választunk ezért egy másik nevet ami nem is tetszik vagy csak így beletörődtünk, de egész végig bánni fogjuk?

Két névnek nem vagyok a híve, a másodikat sose használja sehol a gyerek. Nekem is kettő van, csak a macera volt vele mindig is, ráadásul hosszú a vezetéknevünk is.

Igen neki már megvan a gyermeke,mi most várjuk.

2012. ápr. 17. 14:41
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Megtudhatjuk mi ez a ritka név?Szerintem ha ő már régebb óta választotta ezt a nevet,és úgymond ti tényleg lenyúltátok akkor jogos a sértettség.Fordított helyzetben te hogy reagálnál?
2012. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
na de ez nem az ő nevük, olyan értelemben hogy nem ők találták ki, meghát ott van a név listában, bárki adhatja, nincs levédetve ....
2012. ápr. 17. 14:43
 9/37 anonim ***** válasza:
50%

Ha van egy meglévő gyereke, akit úgy hívnak, valóban nem túl célszerű...

De ha nincs, csak majd ha lesz, úgy akarja hívni, akkor szerintem ne foglalkozz vele, hogy neki ez nem tetszik, add nyugodtan...

2012. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Velem ez konkrétan megtortént mikor 1 terhes voltam elmondtam hogy Bence lessz a fiam erre a rokonságbol Bence lett a fiu.én sajnos kínok kozt de elvetéltem:( aztán jott hogy Alex lessz a fiam és kéntelen voltam váltani mert a sogoroméknak elottem volt szulés hát Alex lett a fiu.Most már nemmondok semmit senkinek mert megint így járok hogy lenyulják:(
2012. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!