Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a GYES és GYED...

Hogy is van ez a GYES és GYED dolog?

Figyelt kérdés
Elnézést a buta kérdésért de már teljesen össze vagyok zavarodva. Ha nem dolgoztam (tehát a saját cégem ügyvezetője vagyok de külön bejelentett munkahelyem nem volt soha) és TB-vel kötött szerződésem sincs, akkor nekem jár a GYES, GYED vagy valami hasonló? Ezeknek mitől függ az összegük? Mennyi ideig kapják a babuci után a szülők? Nem hiszem, hogy én jogosult lennék bármelyikre is, de ha mégis akkor lehet mellette dolgozni? Mert ha nem akkor nincs értelme számomra. Nemrég derült csak ki, hogy jön a baba de szeretnék tisztán látni ezzel kapcsolatban. A könyvelő sajnos teljesen mást mond mint amiket neten olvastam, tehát már semmit se értek. Nagyon megköszönném ha valaki segítene ezzel kapcsolatban!
2012. ápr. 22. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nem dolgoztam (tehát a saját cégem ügyvezetője vagyok de külön bejelentett munkahelyem nem volt soha)"

A cégvezetésért kaptál fizetést?

Ha igen akkor jár a gyed a gyerek 2 éves koráig a fizetésed 70%- lesz vagy max. a minimálbér 2 szeresének 70%-a, ha nem kaptál fizetést nem fizettél adót akkor gyest kapsz ami mindenkinek jár alanyi jogon a gyerek 3 évs koráig 25600 ft / hó.

2012. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném annyival, hogy GYED mellett egyáltalán nem lehet dolgozni, GYES mellett pedig a baba egy éves koráig nem lehet, utána pedig jelenleg azt hiszem 4 vagy 6 órában.
2012. ápr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a járulékokat utaltad rendszeresen magad után, akkor gyed jár. A külön bejelentett munkahelyet nem igazán értem, de szerintem az ügyvezetés is ha nem feketén csináltad, munkaviszonynak számít. Ha pedig így meg van 365 napod, akkor tgyásra is jogosult vagy.
2012. ápr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 24. 02:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!