Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg, hogy van ez a gyes...

Jelenleg, hogy van ez a gyes gyed dolog? Aki előtte nem dolgozott az kaphat valami járandóságot ha teherbe esik?

Figyelt kérdés
Nem tudok elmenni dolgozni sajnos, munkanélküli vagyok már 2 éve. Viszont a párommal szeretnénk babát. Ebben az esetben kaphatok valahonnan valamit? Ha igen, mit és mennyit? Nem is tudom, hogy manapság , hogyan lehetne gyereket vállalni, így, hogy a leendő anyukák, nem tudnak előtte elmenni dolgozni sem....
2011. aug. 27. 08:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek megszületik, akkor GYES, családipótlék és egyszeri anyasági támogatás. Terhesen semmi, táppénz járhatna ha lenne munkaviszonyod.
2011. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A gyes és az anyasági támogatás akkor is jár ha valaki nem dolgozott előtte? Mennyi ezeknek az összege? A táppénzt gondoltam... Tudajdonképpen úgy értettem a kérdést, ahogy írtad is, tehát azt tudom, hogy ezek a baba születése után járnak.
2011. aug. 27. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:
A GYES az 28.500.- br, olyan 24-25 körül kapsz kézhez. A családi az egy gyerekre 12.000.- . Ezek alanyi jogon járnak, nem kell hozzá munkaviszony, csak igényelni kell. Az anyasági támogatás feltétele, hogy X alkalommal megjelenj terhesgondozáson.
2011. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen,ezek akkor is járnak alanyi jogon.

Anyasági olyan 67ezer(egyszeri),gyes olyan 28ezer(3 éves korig),és családi 12 ezer körül.

2011. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az anyasági támogatás - gyermekenkénti - összege azonos a gyermek születésének időpontjában érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-ával (2011. évben 64 125,-Ft), ikergyermekek esetén 300%-ával (2011. évben 85 500,-Ft).
2011. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bátrak vagytok így gyereket vállalni, sok sikert!
2011. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A párom külföldön dolgozik, olyan nagy gond nem lehet. Én pedig nagyon-nagyon szerettem volna elmenni dolgozni és szeretnék még a mai napig annyak érdekében, hogy könnyebb legyen a gyermekvállalás, de sajnos nem tudok. El sem tudod képzelni, hogy hányszor, és hány helyre jelentkeztem, adtam be az önéletrajzomat. De most akkor emiatt sose legyen gyermekem? Mert ebben a retek országban nem lehet elhelyezkedni?

Többiek: köszi a hasznos válaszokat.

Ha esetleg sikerül elhelyezkednem, mennyi munkaidó kell további támogatáshoz?

2011. aug. 27. 08:52
 8/16 anonim ***** válasza:
365 nap....
2011. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sumergo ***** válasza:
100%

"ebben retek országban" Hát ehhez csak gratulálni tudok.

Az elhelyezkedés kérdéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy sajnos nagyon nagyon sok fiatal nem akar mindenféle munkát elvállalni, mert derogál neki. Diplomásként is voltam betanított munkás, mert valahol mindenképp dolgozni kell! Aztán ha jött jobb, akkor váltottam. Ha tényleg bármit elvállaltál volna, akkor elnézést ezekért a sorokért, de a fenti idézett mondattöredék alapján úgy gondolom, te a válogatós fiatalok közé tartozol.


29+5 hkm

2011. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tartozom a válogatósok közé, dolgoztam többfunckiós szállodai recepciósként, ami annyit jelent, hogy ha kellett konyhán mosogatás és szobatakarítás is a feladatim közé tartozott. Aztán túravezető voltam elvileg egy természetvédelmi területen, ahol a szezonon kívüli időszakban szintén takarítanunk is kellett, beleértve a wc takarítást is - de ez is csak sajnos időszakos munka volt, mert tulajdonképpen közcélúként voltam, az önkormányzat által kirendelve, mint munkanélküli. Jelenleg pedig egyetemre járok levelező szakon, hátha később diplomával találok valamit. Lehet, hogy tényleg egy kicsit durván fogalmaztam, de sajnos tényleg kilátástalannak látom a saját és sok sorstársam helyzetét ebben az országban. Ráadásul "sajnos" vidéki vagyok, ahol aztán tényleg nem sok munkalehetőség van... Így egyre inkább kezdek elkeseredni, hogy mi lesz velem/velünk... ez a generáció nem fog családot alapítani, mert egyszerűen nem tud elhelyezkedni???
2011. aug. 27. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!