Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az abortusz bűn? Számotokra...

Az abortusz bűn? Számotokra gyilkosság?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha például fiatalon (olyan 17-19évesen) teherbe esnétek akkor elhajtanátok?(úgy, hogy védekeztetek, tehát nem felelőtlenül) Ha igen miért, ha nem miért nem.



Félreértés ne essék, én nem kerültem ilyen helyzetbe, csak érdekel, hogy általában az emberek hogy vélekednek erről a kérdésről.


2009. jún. 21. 18:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
A legtöbben gyilkosságnak tartják és elítélik, de én nem. Inkább elvetetném azt a szerencsétlen kis életet, minthogy nyomorba, kilátástalan jövőbe szüljem bele. És nem csak fiatalon adódhat ilyen helyzet valaki életében, hanem bármikor, akár sokadik terhességnél is.
2009. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem vannak olyan helyzetek, amikor az a legjobb megoldás. Tudom, hogy sokan elítélnek ezért, hogy így gondolkodom. Én azokat ítélem el, akik önhibájukból, felelőtlenül állandóan teherbe esnek és úgy mennek abortuszra, mintha csak nyaralni mennének. Tényleg szörnyű dolog megölni egy magzatot, de még mindig jobb, mint megszülni, hogy aztán egy életen át szenvedjen. De aki ebből úgymond sportot csinál, az tényleg elítélendő.
2009. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
Nekem volt abortuszom,és én ezt bárkinek elmondom aki rákérdez mert nem szégyenlem,leszarom ki mit mond.És nem vagyok gyilkos akik a csillagba ülnek Szegeden na azok a gyilkosok.Ennyi.
2009. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 vav22 ***** válasza:
86%
Ha valaki nagyon fiatal és senkire nem tud támaszkodni, elsősorban ugye a párjára volna jó számítani,akkor nem ítélem el igazán, de ha valaki idősebb és van kire számítania akkor igenis szülje meg. De szerintem ez egy nagyon nehéz kérdés, és elrakni lábalól így is úgy is egyenlő azzal, hogy megölni szerintem. Még akkor is ha érthető, attól még ugyanúgy veszik el és ugyanúgy 1 ember kérésére...
2009. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 vav22 ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok. Nem hasraütés után írtam ezt, hanem tapasztalatból. Nekem összejött védekezés mellett 20 évesen, a párom mellettem volt, de még haza is kellett költöznünk egy kis időre albérletből mert nem tudtunk megélni. Nekem nem volt munkám, de nem bírtam megölni a gyerekem, a párom támogatott mindenbe és éjjel-nappal dolgozott hogy összeszedjük magunkat.
2009. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Igen,gyilkosság,bárki bármit mond ez az!Anya megöli a gyermekét!

Nem lehet anyagi helyzetre hivatkozni,mivel nemtudhatod,hogy milesz pár év mulva!

Azt visszont én gyilkolnám le aki mondjuk már párszor teherbe esett elvetete,mert ugy volt vele,hogy még fiatal,ráér,aztán majd ő eldönti,hogy mikor kell neki gyerek,remélem a sors megbünteti ezeket az embereket és soha nem lesz részük ebben a csodában amit egy baba tud jelenteni a szülő számára!!!!

2009. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudhatod mi lesz pár év múlva? És ha megkérdezhetem, akkor miből eteted, ruházod, állod a gyógyszerét addig, amíg az a "pár év múlva" el nem jön?

Könnyű ítélkezni, de én azt mondom, aki nem tudja vállalni, vagy erőszakból marad terhes, az ne tartsa meg!

Persze, aki "sportot űz belőle", azt én is elítélem.

Annyi olyat hallani, hogy pl. apuka erőszakolta meg a 15 éves lányát meg ilyenek, naná, hogy az ilyen esetből adódó babát pártolom, hogy elvetessék!

Amúgy meg mkinek magánügye.

Ja, és nem, nem volt abortuszom, csak két missed ab-m, és "csak úgy" nem vetetnék el gyereket. Van egy 8 hónapos kislányom, biztos örülne a kistesónak. :)

2009. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

Én csak egy viszontkérdést tennék fel a kérdezőnek!

Véleményed szerint pontosan hol kezdődik az emberi élet? Mert ugye azt lecsukják, aki a hét hónapos koraszülöttet a kukába teszi, de azt nem, aki protekcióval/van ilyen ismerősöm/ a 16 hetes magzatot kikapartatja magából.

Engem az édesanyám nem egészen tizenkilenc évesen szült meg, pedig egyetemre ment volna. Nekem négy gyermekem lett. Ha az anyukám ab-ra megy anno, akkor most se én se a négy egészséges, gyönyörű gyermekem nem élne!!!!!

2009. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

szia

én 18 évesen lettem terhes a lányommal, fogamzásgátló mellett.

megtartottuk.rá két évre megszületett a kisfiam. a kicsi 3 éves lett mikor végre felvettek főiskolára és munkahelyem is lett.

Ekkor újra terhes lettem-spirálom volt-, megvolt mindenünk, simán vállalhattam volna, de úgy éreztem, hogy most én jövök, lehet önzőség, de szerettem volna kicsit kiszabadulni a háziasszonyságból.

Elvetettem...

Annyira megbántam ezt, hogy mikor meglett a diplomám, muszáj voltam terhes lennem, és sikerült.

a kislányom most 10 hetes, és mindig azt a pici életet látom benne, akit egy "bérgyilkossal" megölettem :-(

És minden este sirok, mikor hozzám bújik, mert az eldobott babámra gondolok :-(

2009. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Én az abortuszt csak igen indokolt esetben tartom elfgoadhatónak.

Ha pl valakit megerőszakoltak, vagy már van 4 gyereke és védekezés mellett esett teherbe.

Ha megfelelő védekezés mellett fiatalon esik teherbe az ember, az érdekes kérdés. Én attól még nem biztos, hogy elvetetném, vagy ha igen, biztos nem tudnám megbocsájtani magamnak. Akkor lehet már inkább az örökbeadás-mert azt felháborítónak tartom, hogy sokan hobbiból mennek abortuszra, másnak meg nem lehet gyereke.

2009. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!