Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az abortusz gyilkosság ennek...

Az abortusz gyilkosság ennek ellenére egy évben több millióan elkövetik. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 21:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
39%
Csirkét levágni is gyilkosság, mégis több millióan elkövetik évente. Csak nem kell "túllelkizni" a dolgokat. Az a izé, amit "megölnek", még nem igazán emberi lény, és nem is érez fájdalmat.
2010. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
37%

Kedves elso valaszolo! Nezd meg a Youtube-on a nema sikoly cimu video 3 reszet. Igenis ereznek es igenis gyilkossag. Nincs az az eletkorulmeny amiert abortuszra mennek.

De hat sajnos nem vagyunk egyformak.

2010. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
63%

Az abortusz nem gyilkosság, és nagyon sokan azért teszik, mert felelőtlenek voltak és úgy estek teherbe, de szintén sokan vannak azok a nők, akik védekezés ellenére is teherbe esnek, de élethelyzetükbe nem fér bele egy gyermek nevelése.

Minden nőnek erről szíve-joga dönteni, még ha lehet később meg is bánja.

Nem pedig neked ítélkezni és fokozni itt a kedélyeket olyan kérdéssel, ami mér vagy egymilliószor fel lett ide téve, ha használnád a keresőt és burkoltan gyilkosnak nevezni azokat, akik elvégeztetik az abortuszt. ( fogyatékos gyermek nevelése isle van irva a-tól z-ig, és az aki szimpáén nem akar szülni, pedig védekezett, vagy aki felelőtlen volt)

Nem a te feladatod ezt megítélni, véleményed lehet róla, de úgy, hogy másokat ne sérts meg vele.

28/n/ egészségügyi dolgozó és utóiratként írnám, hogy imádom a gyerekeket, és védekezem, de ha emellett is teherbe esnék nem tartanám meg és még sosem volt abortuszom.

2010. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy a 14 éves lányok nem szeretnének babakocsit tologatni a középiskolás éveik alatt.

Én nem ellenzem az abortuszt, mert nagyon sok fiatal életet tönkre tehet a korai gyerekvállalás. Csodálatos dolog egy kisgyermek, de csak ha készen áll rá az ember!

2010. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

a másodikkal nagyon egyet értek, a többinek: elmondanám, hogy a felelőtlenség is gyilkosság ebben a szituációban (ezt inkább a harmadiknak mondom) és osztálytársamnak a nővére is ilyen szituban született. az anyja 16 (igen jól látod nem gépeltem el, tizenhat) évesen szülte és mégsem vetette el, és most nagyon jól élnek annak ellenére, hogy milyen helyzetben született. szóval nincs megírva, hogy kinek milyen jövője lesz, és szerintem az aki megkapta az életet az had élvezze még ha csak pár percet is vagy pár napot, annál nagyobb lesz a jutalma a túlvilágon.


amúgy igen vallásos vagyok mielőtt megkérdeznétek.

2010. máj. 6. 21:31
 6/38 anonim ***** válasza:
58%

21:26 vagyok megint.

azok a nők, akik csak azért szülnek meg egy gyereket a, férfi határozott kérése ellenére, ilyen okokból, mert elvakultan ezt gyilkosságnak tartják, kicsit gondoljanak mr bele, hogy a férfi nem biztos hogy apa akar lenni, és ezt nem lehet egy lemondó nyilatkozattal elintézni, mert onnantól kezdve akkor is egy vér szerinti gyereke.

Na most akkor ha az abortusz nem szép dolog, akkor apává tenni valaki csakazértis milyen dolog?

2010. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%

Az utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek. Én sem értem, miért kell feszegetni ezt a témát, senkinek semmi köze ahhoz, hogy egy másik ember mit csinál, vagy mit nem csinál a testében növekedő embrióval. Miért nem azon értetlenkedsz, hogy sok-sok millió ember bántalmazza a gyermekét, netán meg is öli? Engem egy bántalmazott kisgyermek szeretetéhes pillantása ezerszer jobban megráz, mint a néma sikoly.

Miért nem ezekért a szerencsétlenekért emeled fel a hangod? Hiszen ők láthatóan, hallhatóan szenvednek! Szerinted melyik jobb, ha egy kisbaba megszületik, és az anyja egy zacskóba csavarva dobja a kukába, vagy ha lehetővé teszik az abortuszt? Vagy melyik jobb, ha elveteti, vagy végig kínozza kisgyerekkorában üti veri megalázza, tönkreteszi a lelkét egy életre?

Mindennek van pro-ja és kontrája, inkább lépjünk túl ezen a témán, és fogadjuk el, hogy az anya önrendelkezési joga erősebb, mint a méhmagzat joga.

2010. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 21:31!

Szerintem a felelősség gyermek esetén 50-50%, a védekezést együtt kell(ene) megoldani, mert az élvezkedés is közös döntés volt (hát jó esetben, bár az abortuszosok körében az erőszak áldozatainak száma szerintem nagyon kicsi százalék). Együtt leszünk szülők!

2010. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
54%

lehet részletezni hogy ki milyen okból esett teherbe, vagy milyen felelőtlenség miatt, de kár ebbe belekezdeni ismét, mert tényleg ezer kérdés van erről, amik bőven ki lettek fejtve.

Igen van aki felelőtlen, van aki védekezik és mégis, de egy a lényeg, nem akar gyereket, nem akarja megszülni és árvaházba adni, hogy mások lelke megnyugodjon, hogy ő nem gyilkos,miközben a gyerek árvaházban nő majd fel és ki tudja milyen szülőkhöz kerül, ha kerül valahova és egész életében azzal a tudattal fog élni, hogy anyám eldobott.... ez nem felelőtlenség, ezért világra hozni egy gyermeket?

Mennyi az esélye hogy egy ilyen gyerek jó helyre kerül?

ismét 21:26-os

2010. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

azt azért elmondanám, hogy nem helyes 14 évesen nemi életet élni :) régen azt az embert súlyosan megalázták aki házasságon kívül teherbe esett, ill elvesztette a szüzességét. tudom a mai világ már más, mindent szabad

ide süllyedtünk. aki felesleges, azt öljük meg

2010. máj. 6. 21:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!