Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet gyermeket nevelni...

Lehet gyermeket nevelni civilizációtól messze?

Figyelt kérdés
Jó-e ha ki zárjuk a civilizáció vívmányait használati dolgait kicsi életéből,hiszen 18-20 év múlva taúlja meg miközben megvetik vagy lenézően bánnak majd vele miközben először lát valamit.Olyan ez mintha valakit bahy egy családot 30-35 évre bezárja magát majd hyermek újra taúlja.

2012. ápr. 29. 19:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan ez mintha valakit bahy egy családot 30-35 évre bezárja magát majd hyermek újra taúlja." Ezt fordítsd már le légy szíves!
2012. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
lehet hogy megvetik 18-20 év múlva, de érzelmi intelligenciája akkor is neki lesz több mert annyit kapott ezalatt amivel ezt jókedvűen kezelni tudja
2012. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

> Lehet gyermeket nevelni civilizációtól messze?

Lehetni lehet, csak nem érdemes.


> Jó-e ha ki zárjuk a civilizáció vívmányait használati

> dolgait kicsi életéből

Nem.

2012. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy talán pontosabban írhattam volna
2012. ápr. 29. 20:08
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet, hanem biztos...
2012. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Még nem vagyunk szülők, de nemsokára leszünk. Nincs tv-n, és nem is lesz. Számítógépek vannak,de korlátozott ideig használhatja majd. Mobiltelefon nem kell neki, amíg fel nem nő, tinikori sms-ezgetésekre feleslegesnek tartjuk. Max. 16 felett lesz neki, ha már mehet el egyedül bárhová, addig minek? A többi "modern" kori dologgal, mint mosógép, hűtő találkozni fog, gondolom nem ezekre gondoltál. Miért néznék le emiatt? Nem is értem a feltételezést. Egészséges felnőtt lesz belőle, aki még ne adja Isten papír alapú könyvet is vesz a kezébe a 21. században!
2012. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

az első válaszoló azt nem értei hogy


"Olyan ez mintha valakit bahy egy családot 30-35 évre bezárja magát majd hyermek újra taúlja"


mert olyan szavak hogy bahy meg hyermek olyanok a mi nyelvünkben nincsenek


és így a kérdésed ezen részét NEM értjük

miket akartál ezek helyett írni??????????????????

most már engem is érdekel

2012. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Valahol ironikus ,hogy ezt a kérdést egy netes oldalon teszi fel a kérdező :D Mindent lehet,vannak szekták például akik jól elvannak civilizációs vívmány nélkül a maguk kis közösségében,de átlag társadalomban ki lenne közösítve az ilyen egyén.
2012. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire gondolod a „civilizációtól messziséget”, de volt egy hasonló kérdése itt egyszer, érdemes olvasgatni a hozzászólásokat, tanulságos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Persze, ha csak arra gondolsz, hogy egy „normális” településen laksz a gyerekkel, aki jár oviba/iskolába, csak éppen nincs otthon tévé, számítógép, mobiltelefon, az kicsit más, mert nyilván látni fogja ezeket, sőt, az iskolában tanulnak informatikát is, szóval nem lesz teljesen kizárva.

Nekünk nincs tévénk, és nem is akarunk, de számítógéppel (is) dolgozunk, így az van, és behatárolt időben nézhet a gyerek rajzfilmeket, természetfilmeket, sőt, rengeteg információt szerzünk a netről a különféle dolgokkal kapcsolatban, amikről kérdez (a csillagászattól kezdve a növény- és rovartanon át a fizikai törvényszerűségekig). Így szerintem nagyon hasznos információforrás a net a hétköznapok dolgaiban is.

Mert lássuk be, ha feltesszük, hogy egy erdő közepén élsz a gyerekeddel, távol a civilizációtól, akkor sem minden szülő van tisztában azzal, hogy pl. mit eszik egy lágybogár – márpedig a gyerekeket ez is érdekli, és miért ne elégítsük ki a kíváncsiságukat? :)


Azt gondolom, hogy a világ folyton változik (és mindig is változott), és az életbenmaradás egyik alapfeltétele, hogy az ember tudjon alkalmazkodni. Nyilván sok negatív változás is van, nem kell mindent vakon követni – viszont ha azt sem tudja valaki, mi az, amit el kéne kerülnie, akkor hogyan tudná megóvni magát tőle?

2012. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 ava87 ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen csak a végleteket kell kerülni. Én azt se tartom jónak, ha egy gyereket teljesen eltiltanak a tévétől (vagy inkább számítógéptől, a tévénélküliség ma már büntetésnek is harmatgyenge, amíg netközbelbe kerülhet a gyerek), meg azt se, ha éjjel nappal be van neki kapcsolva, és csak ilyen dolgokkal tudja lefoglalni magát. Mindkét véglet olyan dolog, hogy azon egy percig nem kellett gondolkodni. Az ember gondolkodás nélkül le tudja ültetni a gyereket a tévé elé, és épp így gondolkodás nélkül száműzheti a lakásból azt. De azon már egy cseppet gondolkodni is kell, hogy ha már van ilyen készülékünk, akkor mit és mennyi ideig lehet nézni, melyik az a pont, ameddig még hasznos, és honnantól kezdve van, hogy csak azért van bekapcsolva, hogy a gyerek addig is nyugton legyen.

De ettől függetlenül még mindig azt gondolom, hogy tévé amúgy is lejárt lemez a mostani gyerekek/fiatalok számára. Ez az én gyerekkoromban volt mumus sokak szemében, mostanság viszont egyre többen már csak azért sem néznek tévét, mert minek is, ha neten akkor néznek meg bármit, amikor nekik kényelmes?


Na de az internet egy nehezebb kérdés, hiszen azért a legtöbb szülő gyerekkorában ez még nem volt jelen, nem igazán vannak saját, gyerekkorból hozott mintáink ennek kezelésére. Nehezebben is ellenőrizhető, mint a tévézés. De én itt is azt vallom, hogy mértékletesnek kell lenni. Sem a totális tiltás, sem a teljes szabadjára engedés nem vezet jó eredményre.

Csak éppen ezekkel a modern kori dolgokkal a szülőnek is képben kell lennie, ha tudni akarja, mi az, ami a gyerekét körülveszi.

2012. ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!