Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki úgy szoktatta szobatisztas...

Aki úgy szoktatta szobatisztaságra gyermekét, hogy egyszercsak levette róla a pelust, mi történt utána?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tartott, hogy többször bepisilt? Kakinál mi a helyzet? Mikor akart már magától bilire ülni? Szőnyeg, ágyak, minden pisis lett?

Tapasztalatokat várok!


2012. ápr. 10. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
én levettem amikor a gyerek azt mondta,hogy megpróbálhatjuk. (3 gyerek) néhány baleseten kívül nem volt gond. az is pisi volt.
2012. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* 3 gyerekemnél így csináltam
2012. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most 2 év 8 hós. Pisilésnél szól, de van, hogy befolylik néha. Kaki az csak pellusba.
2012. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt mondta 2,5 évesen, hogy anya, nem kell pelus, hát nem adtam rá. Nem pisilt be, ment a vécére. Mivel már érett volt rá, nem volt baleset.

Ha az ágy, a szőnyeg, a minden pisis lesz, akkor kár erőlködni.

2012. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos volt, mikor úgy döntöttem, hogy nincs tovább pelus. Egy nyári, hétfői nap volt. Aznap még ment minden hova a pisi, ágyra nem, de szőnyegre, földre annál több. Próbált ő a bilire ülni, csak már későn. Első nap még a kaki is a földön landolt. Második nap már figyeltem, mikor a kukihoz kapott, akkor kellett pisilnie (nem beszélt még), 2. 3. eset után mikor a kukihoz kapott, gyorsan szaladtam vele a bilihez, és belepisilt. Ez a nap folyamán így is ment, este bele is kakált. Na, akkor volt nagy öröm, az apját is felhívtuk, mert épp dolgozott. Annyira tetszett neki, hogy nagy üdvrivalgás van egy-egy bilibe pisilés után, hogy onnantól a kaka az csak a bilibe ment, és már a pisi is egyre többször, és már nem én rohantam vele, hanem ő (mindig megtapsolta magát). Volt, hogy odaért időben, de volt, hogy az eleje becsurgott. Kb. 2 hét múlva már a déli alváshoz sem kapott pelust, 1 hónap múlva a sétákhoz sem. 23 hónaposan már éjszakára sem. Most 2,5 éves.
2012. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be az a módszer, hogy csak úgy levettem a pelust. 2,5 éves kora után 2x is megpróbáltam, mikor már megelégeltem, hogy egyáltalán nem ül se bilire se wc-re. Nem hatotta meg. Észre se vette, hogy bepisilt (fiú). Volt, hogy a kanapén ült a pisiben.

Aztán egyszer pancsizott az erkélyen gumimedencében (3 hónappal a 3. szülinap előtt) és mikor kijött, közölte, hogy nem kell pelus, kisgatya kell. Gondoltam mindegy, meleg van. Így mentünk el a játszótérre is. Ott vagy 3-4x bepisilt. Másnap (!) már nem pisilt be, ment a wc-re (fellépős szűkítővel). A kaki még 2 hétig a pelusba ment, aztán véletlenül a mamánál jött rá a kakilás, ahol nem volt rajta pelus. Hát sikerült a wc-be, mi is nagy ünneplést rendeztünk...

1 héttel a gumimedencézés után mentünk nyaralni, az autóban simán kisgatyában volt. Egy hónap múlva éjszaka is elhagytuk a pelenkát.

Szóval sztem ki kell várni türelmesen mikor érett rá. Én is azt hittem sose jön el ez az idő és mi lesz az ovival... de sikerült! És mondom, előtt EGYÁLTALÁN nem bilizett.

2012. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam 2,5 éves, 4 hónapja szoba és ágytiszta. Mivel már akkor is szépen beszélt, bicajozott, olyan okos volt (és tudtam, hogy egy hónap múlva meg minioviba), levettem a pelust róla. Először bepisilt és szólt, hogy bepisilt, másodjára már közben szólt, harmadjára már a bilibe ment. Aztán aznap már a kaki is bilibe ment. 2 hét múlva már a bili helyett csak a wc szűkítővel. Néhány pisis baleset volt, de kaki soha nem ment be. 1 hónapra rá éjszaka is levettük a pelust, mert mindig száraz volt. Éjszaka még nem volt baleset sem. Nappal még most is van néha, ha nagyon belefeledkezik a játékba, mondjuk az oviban soha nem pisil be. Nekem bejött a módszer. Ma már egyedül jár pisilni, nem is szól mindig, csak intézi, már állva pisil. Szóval nem mindig kell megvárni, amíg azt mutatja, hogy nem kéri a pelust, fordítva is működik.
2012. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én először a lányaim 2 éves korában próbáltam, nem sok sikerrel, akkor pár órán belül csurgott mindenfelé a pisi. Ekkor félretettem a dolgot pihenni és legközelebb az oviba iratás után vettem le róluk a pelust. Azóta sem alvásnál sem nappal soha nem pisiltek be. Nekem az a véleményem, hogy nem szabad sürgetni, meg kell várni, mire érett lesz rá, akkor nem történik baleset.
2012. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy az ovis beiratáskor voltak 2 évesek és 9 hónaposak.
2012. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 és fél éves volt a fiam. Nyár eleje volt. Már szólt előtte is, ha kellett neki pisilni. Egyik reggel felkeltünk, felvettem az összes szőnyeget a lakásban, adtam rá bugyit. 3-4 napig csak takarítottam utána, mert sokszor bepisilt. Állandóan öltözködtünk, ami nem nagyon tetszett neki, mert nem tudott rendesen játszani. Az 5. naptól kezdve nem pisilt be. Gondoltam, hogy kintre sem adok rá pelust. Szépen szólt, hogy pisilni kell, odaálltunk a bokorhoz és pisilt. A kakival ezek után egyáltalán nem volt gond. Viszont éjszakára csak 3 éves kora után lett szobatiszta.
2012. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!