Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Ha valakine...

Mi a véleményetek? Ha valakinek gyereke van, megszűnik létezni, mint nő?!

Figyelt kérdés

Az imént olvastam ezt a választ egy másik kérdésnél. Érdekelne, hogy ti mit gondoltok erről... Szerintem természetes, hogy a gyerek az első, de nem túlzás ez egy kicsit?


"VAN EGY GYEREKED!

Neked ő az első, az ő érdekei számodra a legfontosabbak, ha nem vagy boldog, old meg a férjeddel, ha nem megy, hát megszívtad, a te bajod. A bánatos f@sznak kell ilyen embereknek gyerek..."jaj nem vagyok boldog a házasságban mert nem jó a sex"- ki a bánatot érdekli a saját boldogsága, amikor van egy gyereke???

Ne legyél már ilyen önző paraszt, ne akarj rosszat a gyerekednek és szedd össze magad.

ÉS IGEN, TEDD FÉLRE A SAJÁT VÁGYAIDAT A GYEREKED ÉRDEKÉBEN!

Tán erről szólna az anyaság, ha eddig nem tűnt volna fel..."


2012. máj. 2. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Elég drasztikusan van megfogalmazva, de lényegében igaza van... persze vannak fokozatok, de konkrétan ha mondjuk a házasságomban gond volna a szexszel, hát ezért biztos nem hagynám el a férjem. Mert ő nem szimplán a férjem, hanem a gyerekem apja. És neki fontosabb az apja, mint nekem a heti 3x-i 10 másodperces gyönyör. (Mellesleg nem is csak emiatt szereti a nő az emberét, ugyebár...)

Más esetben nem tudom, én hogy tologatnám a határokat a gyerek érdeke/én érdekem közt, de a szexnél részemről így működne.

Bocsánat, ha nem erre a válaszra számítottál...

2012. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
88%

Az nagyon nagy baj, ha valaki a gyerek születése után csak anya lesz. Ezért megy tönkre nagyon sok házasság és a gyerek fejlődése szempontjából sem tartom jónak, mivel ha ilyen szinten elveszik az anya személyisége, akkor mit fog átadni a gyereknek? Ráadásul az ilyen nőkből lesznek a hárpia anyósok, akiknek senki sem felel meg és mindenbe beleszólnak.

Természetesen egy gyerek kell, hogy az első legyen, DE nem az egyetlen dolog egy nő életében !

2012. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Atyavilág.. :)


Attól, hogy szültem egy gyereket, még ugyanúgy NŐ maradok.

Egy nőnek szüksége van arra hogy a barátnőivel pletyizzen, eljárjon fodrászhoz, esetleg edzőterembe.

2012. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem, van egy gyermekem, akit szeretek és próbálok mindent megadni neki. Egy normális anyukát és apukát is. Igen, vannak dolgok, amik hiányoznak és nem tudjuk most megtenni, mert pici a gyerek, de akkorát azért nem változik a világ.Nem kell a mártÍrt játszani.
2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha valakinek úgy jó hogy "csak" anya és feladja a női mivoltát, annak egészségére. Véleményem szerint ha tényleg a gyermek érdekét nézzük, annak szüksége van egy boldog anyára ( és apára is természetesen), tehát a lényeg, hogy találja meg mindenki azt ami őt kiegyensúlyozottá teszi. Ha valaki ezt abban találja meg hogy elsősorban anya és csak másodsorban nő, akkor is jó, de nem elítélendő és nem önző dolog az sem, ha valakinek úgy teljes és harmonikus az élete hogy szeretné nőnek is érezni magát.
2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves első! Természetesen a te válaszodnak is örülök, ha nem is értek vele egyet. A véleményeteket kérdeztem, nem azt kértem, hogy értsetek velem egyet... :) Abban igazad van, hogy a szex miatt valószínűleg én sem robbantanék házasságot, azon lehet dolgozni, hiszen ha hozzámentem, akkor valószínűleg valamikor működnie kellett. És igazából itt nem ezen van a hangsúly, mert ezt az álláspontot sokan vallják lényegesen komolyabb problémák esetén is. Engem inkább ez zavar.
2012. máj. 2. 12:31
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a véleményhez képest Drezda terrorbombázása volt kis túlzás.
2012. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van gyerekem,és tudom jó anya vagyok.

Mindent megadtam a fiamnak amit tudtam,és úgy neveltem,hogy neki jobb legyen mint nekem.(külföldön tanul,felnőtt,becsületes ember lett belőle)

Mégsem temettem el magam éve mert van egy gyerekem.Nekem is csak 1 életem van,és azért mert szültem még nem kell úgy élnem,hogy rosszul érezzem magam.A saját életemet is alakítanom kell úgy,hogy a gyerek ne lássa kárát.

Amit belinkeltél az nagyon durva,és vaskalapos az illető.

Nincs tisztában azzal,hogy anyának lenni nem azt jelenti,hogy onnantól kezdve megszűnik a nő NŐNEK lenni.

Hál istenek az életem során soha nem akadtam össze ilyen férfival aki ilyen durva elveket vall.Ha nős,akkor szívből tudom sajnálni a feleségét,mert nagyon valószínű,hogy csak tenyésztőnek tartja akinek nincs más feladata az életében csak szülni a gyerekeket,kiszolgálni a férjet,és a száját befogva csendesen meghalni majd..

Én tudom,hogy lehet gyerek mellett is nőnek maradni,és lehet boldogan élni is.

39/N

2012. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Nő maradok, de a gyerekem érdekeit is néznem kell. Az természetes, hogy van annyi tartásom, hogy a szex miatt nem fosztom meg a családjától!Ha ennyire nem bírok a viszkető izémmel, és még a 2 kezem sem elég, nemhogy a férjem, akkor is kibírom, amíg az a gyerek legalább 14 éves lesz. Más az, ha utálják egymást a szülők, és örökké veszekednek.
2012. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi. Szerintem aki a fenti idézetet írta, az már nagyon úgy érzi, hogy neki esélyen nincs nőnek lenni és nem is érzi magát annak, netán soha nem érezte annak magát. Pedig valahogyan biztos elkelt, gondolom a nőt látta benne anno a férje. Vagy annyira jó nő, hogy neki nem napi probléma ez.

Nekem nem volt jó a kezdet, szerencsére jó kimenetele lett, most van két egészséges 5 és 7 éves gyerekem. Szenvedtem, hogy már csak macinacis anyuka vagyok. Kb. mostanában kezdem összeszedni magam. Jó nem voltam gáz eddig sem, de magammal nem voltam megelégedve a korábbi nőiességemet tekintve. Én azt hiszem, az egy pasinál jó pont, ha vannak saját dolgaid és azokat véghezviszed. Ha tudod mit akarsz és nem csak nyavajogsz a nyakán, még ha ebben partnernek is látszik.

Szóval én ennyi év után tértem észhez úgy igazán és látom a párom szemében, hogy örül ennek. Én meg az ő örömének, mert attól megintcsak jobban érzem magam, hogy máshogy néz rám és akkor ez így oda-vissza pattog és könnyebb elviselni, hogy úúúúúúúúútálommegcsinálni a házifeladatot, és megint azt mondta, hogy hülye vagyoook. :)

2012. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!