Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogyan kell kezelni...

Anyukák, hogyan kell kezelni az ilyen kínos helyzeteket?

Figyelt kérdés

Kislányom nemsokára 3 éves lesz, igazi locsifecsi gyerek. Reggel oviba menet a következő történt velünk:

A szomszéd lépcsőház előtt parkoltam, ahol lakik egy kerekes székes kisfiú, minden reggel kisbusz jön érte a fejlesztőből. Ma reggel a kisfiú és az apukája a mi autónk mellett várták a fejlesztő kisbuszát. Kislányom persze jó hangosan megkérdezte, hogy miért ül az a kisfiú ott?

Én zavaromban annyit bírtam kinyögni, hogy hát van neki egy ilyen kis széke, és ő abban ül. Majd tereltem a szót, nem akartam az apuka füle hallatára magyarázni. Ezt pár pillanattal később tettem meg, miután elindultunk.


Az apukán láttam, hogy bántja a szituáció. Mi a helyes viselkedés/válasz ilyenkor? Nem akarom megbántani a másik szülőt, sem a kisfiút. (aki ránézésre 10év forma lehet)


2012. máj. 2. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

én csak annyit szoktam mondani hogy mert sérült nem tud mozogni v. más miatt.


nem kell túlragozni mert még nem érti.

2012. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy kerülni akartam a sérült és beteg kifejezéseket, nem tudom, hogy ezek bántóak-e a szülőknek?

Kislányomnak azt mondtam, hogy vannak gyerekek, akik nem tudnak úgy sétálni, mint a többiek, és ezért kell nekik a szék.

2012. máj. 2. 14:53
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősünk egy sérült gyerekes anyuka.

A fiam rendszeresen megkérdezi, mi az a kocsi. Teljesen tárgyilagosan elmondom a fiamnak, hogy a kisfiú beteg, fáj a lába. Viszont barátságot "tanítok" a két gyerek között. Sajna ők nem tudnak majd együtt játszani, fogócskázni, de dumálni, később akár "sétálni" tudnak majd, most még nehezen kezelhető egy 3évesnek a helyzet, de édesen ad neki pl virágot, kavicsot, kincseket, kérdez, mesél.

Arra törekszem, hogy hiába a tolószék, egy teljes embernek kezelje a társát, ne pedig fogyatékosnak.

Ugyan így az idősek botjára, a mankósokra, is igaz.

2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt szoktam mondani, hogy a néninek/bácsinak/kisfiúnak annyira fáj a lába, hogy nem tudna másképp mozogni és ez a csodás szerkezet segít neki abban, hogy ő is tudjon közlekedni/iskolába járni.
2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kerekes székes fiút és apukáját szerintem érte már ennél kínosabb helyzet, ugyanis a gyerekszájat ismeri általában az ember, tudjuk, hogy sok mindent megkérdeznek, de ez nem ciki és nem bűn. Viszont megannyi előítélettel találkozhatnak szegények akár felnőttektől is! S ez a ciki és kínos.

Szerintem jól csináltad, ahogy csináltad. Nem kell ebből szerintem nagy dolgot csinálni előttük. Egy mondat elég, majd később megmagyarázod, és ha lehet toleranciára neveled a gyerkőcöt. Jó lenne, ha mindenki így tenne.

A sérült és beteg helyett, én is azt mondtam volna, hogy ő csak így tud mozogni, szék segítségével.

2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az a helyes, ha ilyenkor elmagyarázod, hogy az a kisfiú nem tud úgy járni, mint ő és ezért ilyen kerekesszékben jut el mindenhova. Azt is elmondhatod, hogy sok ilyen kisgyerek és felnőtt van. Na meg, hogy a te lányod szerencsés, hogy ő tud járni a lábán. Ha legközelebb arra jártok és hallótávolságon belül lesznek, akkor köszönj hangosan az apukának és a kisfiúnak is. Ők majd biztosan visszaköszönnek.Így a lányod hamarabb el fogadja majd, hogy ez is az élet része, ilyen is van és nem kell tőle megijedni.
2012. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

első v.

hát nem tudom . sokszor hallom még a nyomorék szót pedig annál nincs sértőbb és ahhoz képest a sérült még szebb.


én nem szoktam körmondatokban ecsetelni . nem vagyunk egyformák szv. ha kérdezni szokott még akkor mesélek de amúgy nem ragozom.

2012. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor én azt mondtam, hogy beteg a lába. És ezzel magának le is rendezte. Mondjuk én érzetem magam a legrosszabbul, mert adott esetben "anyu, anyu a néninek miért nincs meg a lába". Olyan aranyos néni volt, pont előtte kérdezte, és kapásból rávágtam, hogy mert beteg a lába és már tereltem is hogy köszönjél hangosan, látod milyen kedvesen köszönt a néni...
2012. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt a kisgyerekek gyakran megcsinálják, kínos helyzetbe hozva a szülőt. Én egy hajléktalanra mutattam régen a "legenda" szerint, és megkérdeztem, hogy miért ül ott az a koszos bácsi? Nagyon kínos lehetett...


Igazából ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni, el kell terelni a szót, majd később válaszolni, és mondhatod is neki, hogy legközelebb ezt ne így kérdezze meg. Egyszer-kétszer megcsinálja még, de, ha mindig mondod neki, hogy ne hangosan, ne ott... egy idő után megtanulja.

2012. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kínos az volt, hogy te érezted kínosan magadat, és ezt apuka is látta.


Miért? miért kínos hogy valaki nem tud menni? lehet a te gyerekednek lesz 2 hétig lábfájása és kerekes székbe kerül csupán 2 hétre, akkor az is kínos lesz?


Egyszerüen fáj a lába, nem tud járni és ennyi. ez van, másnak meg kötés van a kezén, a harmadiknak meg kopasz a feje. ennyi.

Mit mondasz ha megkérdezi hogy a bácsinak miért nincs haja? azt mondod kopasz mert kihullott a haja.


Ha minden nap látjátok ideje barátságot kötni velük, akár minden nap köszönni nekik.

2012. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!