Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkanélküliek, pályakezdők....

Munkanélküliek, pályakezdők. Ezeket a helyzeteket hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

"Pedig olyan könnyű munkát találni; Aki akar, az talál is munkát; Én a helyedben már rég elhelyezkedtem; Hát nem kell válogatni;"


Társasházban élünk. udvarszomszédunk egy nyugdíjas, már fél lábbal a sírban lévő iszákos okoskodó marha. Idén júniusban végeztem sulival pályakezdő vagyok. Felkészültem arra, hogy nehéz lesz munkát találni, de a fenti szövegekre nem.


Hasonló helyzetben lévők, ti hogyan oldjátok meg azt, hogy ilyenkor ne ugorjatok a delikvens nyaki ütőerének, mint egy oroszlán?


2010. nov. 11. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól van Józsi bácsi! Látom ma sem volt sikerélmény reggel és a derékbe állt be a merevedés!

Kb ilyen választ dobnék neki...

2010. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyenek nem vághatok be neki. Szüleimmel jóban vannak. Ők azt mondják sz*rjam le. Le is pottyantanám, csak nem szeretném, hogy a rossz híremet terjessze, s elessek emiatt egy állástól, ha mondjuk valaki segíteni akarna.
2010. nov. 11. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban rá se hederíts, hogy más mit mond és mit gondol.

A lényeg, hogy te tudod, hogy minden tőled telhetőt elkövetsz a cél érdekében.

Mosolyogj rajta, az majd bosszantja a szomszédot!

Ha meg már nagyon eleged van belőle, akkor szólj vissza csípősen, mondjuk, hogy meg lehet próbálni nyugdíjasnak is munkát keresni, és ha majd talál, akkor szóljon neked is.

2010. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is pályakezdő vagyok, épp ma voltam a munkaügyi központba.... hát mondanom se kell én is megkaptam a magamét, hogy augusztus óta csak 1 munkát találtam, onnan is eljöttem októberbe...saját erőmből akartam munkát találni, de így nem ment így jött képbe a munkaügyi...

Mondták már, hogy büdös a munka, hogy én csak lógatom itthon a lábam (ami nem igaz, mert mindent én csinálok meg itthon, takarítás meg ilyenek) és hogy nem is akarok dolgozni..


Hát tudod erre mondtam én hogy lóf@sz a szátokba sz@rok én rátok:) Azóta kuss van...

Ja és mellesleg finom urihölgy vagyok, úgyhogy komolyan vették tőlem a sértést hálistennek, mivel nem szoktam ilyenekkel csak úgy dobálózni:D

2010. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én ilyen alakokkal alapból le se állnék, akármennyire szomszéd, nemhogy még az ügyes-bajos dolgaimat is megemlítem...
2010. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, kereskedelem, marketing és üzleti adminisztrációs szakkal el lehet helyezkedni?
2010. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az okoskodókkal nincs mit csinálni. Sajnos mindenhol vannak, nálunk is.


A te életeddel foglalkoznak, mert a sajátjuk annyira el van rontva, hogy beleőrülnének, ha azzal foglalkoznának. Ezeket nevezem én elcs*szett egzisztenciáknak. Tele vannak fóbiákkal, és azáltal, hogy azt éreztetik veled, hogy te egy béna, lusta naplopó stb. vagy, ők felértékelődnek a saját szemükben. A legtöbbjüknek fogalma sincs a valódi életről, se a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetről. Ők még a régi rendszerben éltek, ahol mindenkinek volt munkája. Elképzelni sem tudják, hogy ma ez nem így van.


Ne foglalkozz vele, kerüld el, vagy nevess a képébe! Azoknak a véleménye érdekeljen, akik számítanak neked, akikre felnézel, ne egy idegené! Mindenkinek nem lehet, és nem is kell megfelelni. Csak a mesebeli királylányt szereti mindenki...


No és persze, fel a fejjel, és ne add fel a munkakeresést!

2010. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ma 22:09


Kereskedelemmel elvileg el.

Nekem is az a végzettségem. De még nem jártam szerencsével.

2010. nov. 11. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!