Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A táppénz beleszámít a gyed-be?

A táppénz beleszámít a gyed-be?

Figyelt kérdés
Veszélyeztett terhesként vagyok itthon, szeptemberben fogok szülni,a főnököm szerint a 2008-as évemet veszik majd alapul, ami január közepétől csak táppénz! És hogy kb. 30.000. lesz így a gyed-em. Ez tényleg így van? Kit hívjak fel ezügyben?
2008. ápr. 21. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy tudom, hogy a gyedhez egy teljes évet vesznek alapul, így viszont nálad az alap csak a 2007-es év lehet, biztos, h nem a 2008.
2008. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy az előttem szóló írta. Egyébként igen, beleszámítódik, de csak akkor, ha már mondjuk tavaly nov. óta lennél táppénzen. Viszont egész évet néznek, én is így tudom.
2008. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert a főnököm ma váltig állította, hogy azt a két hét bért, meg a táppénzemet fogják alapul venni! Szerintetek kit hívjak fel, hogy esetleg leelenőrizzék, hogy jól bérszámfejtenek -e nekem? Van ilyen lehetőség?
2008. ápr. 21. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:

hát nagyon " jó indulatú " a főnököd. ha 2008-ban szülsz, a 2007-es évet nézik.


[link]


boldog babavárást

2008. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, próbálok utánanézni, hogy kinek van igaza!
2008. ápr. 21. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a bérszámfejtő iroda a Magyar Államkincstár. Őket, vagyis a közvetlen bérszámfejtőmet felhívva azt a tájékoztatást kaptam, hogy a táppénz nem számít bele a gyed számításkor, csak a betegszabadság idejére kapott összeg (azaz éves szinten az első 15 nap, valamivel magasabb összeg, mint a táppénz, amit még a munkáltatód fizet).

A gyed számításakor az irányadó év, mindig a gyed kezdete előtti év, a te esetedben a gyed kezdete már 2009-re esik, ezért a 2008-as évi béredből fognak számolni.

Remélem segítettem, és remélem (saját szempontból is), hogy nem adtak téves tájékoztatást, bár szerintem eléggé illetékestől kérdeztem meg.

2008. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hűűha, nagyon remélem, hogy az utolsó hozzászólónak nincs igaza.A gyedet nem a születéstől adják?És akkor nem az előző naptári évet nézik, hogyha ott adott a 180 biztosított nap?
2008. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szülés után először a tgyás jár. Ez lehet magasabb összeg is, mint a gyed, mivel itt nincs maximalizálva a bruttó összeg.

És ha minden igaz, akkor a szülés előtti 2 évben kell meglennie a 180 nap biztosítotti jogviszonynak. Ha nincs meg a gyed kezdetét megelőző évben a 180 nap, akkor nézik tovább visszafelé.

2008. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!