Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki bármennyi édességet enged...

Aki bármennyi édességet enged a gyerekének, és a csemete nem is egy visszafogott teremtés (tehát él is a lehetőséggel), mivel győzi meg magát, hogy ez jót tesz, nem árt a gyerekének?

Figyelt kérdés

Természetesen azon kívül, hogy "más is így nőtt fel, mégsincs semmi baja".


Érveket szeretnék - komolyan!


NEM ÉRDEKEL, HOGY HELYESEN VAGY HELYTELENÜL CSELEKSZIK, AKI EZT JÓNAK TARJA - csak a miértje érdekel.


2012. máj. 12. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát akit én ismerek és eszerint neveli a gyerekét, annak az az érve, hogy "legalább addig is csendben van".
2012. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Akit én hallottam" is jöhet :)


Köszi!

2012. máj. 12. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, ismerek még egy kategóriát:

Gyermekonkológián dolgozom és egy halálos beteg gyereknek a világon mindent megvesznek a szülei, amit kiejt a száján és van rá pénzük.

Ezek a gyerekek általában csokin, chipsen és mekis kaján élnek.

2012. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

A barátnőm lánya tömködi magába az édességet; az anyja szerint, nem igaz, h azért nem eszik normális ételt, mert édességgel teletömi magát. "Egyébként is csak puding, krémtúró, 1-2 cukorka és egy kis kalács/keksz/ropi." Meg mindig üditőt iszik, vizet sohasem.

Én úgy látom, hogy azzal kompenzálja azt, hogy nem igazán foglalkozik vele. Amikor éhes a kislány, mindig egy kis édességet kér, és kap is. Aztán meg a barátnőm panaszkodik, hogy semmit nem eszik a lánya.

Amikor pár napig nálunk volt, nem kapott édességet, és harmadik nap már mindent megevett amit elé tettem, még a húst is, amit otthon soha.

2012. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Sógornőm gyerekei semmit nem esznek csak csokit, gumicukrot. Neki nincsenek érvei, csak feltartja a kezét, sóhajt és azt mondja ez van!

Ja! Mégis van egy érve: ha a nagymama adja az édességet (sokszor vannak a mamánál a gyerekek)idézem : "azért nem lehet haragudni, hiszen azért ő a nagyszülő, hogy kényeztesse".

A kisebbik jó evő volt, de amióta nagyban megy a nasi, azóta rá sem néz normális kajára. A nagyobbik mindig rossz evő volt, de csoki az csúszik rendesen.

2,5 és 5,5 évesek.

2012. máj. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

5-ös vagyok.

Azt is mondta amikor a gyerek csokit evett: legalább eszik valamit!

Ezen besírtam! :) Na, de ez is egy érv!!! :))

2012. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

én olyat tudok, hogy "ettől gyerek a gyerek", "megédesíti a gyrekkort" Ők is rengeteg édességet esznek, mindenfélét.

ezt egy olyan ember mondta, akinek nem volt jó gyerekkora.

2012. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
anyukám "ti is felnőttetek,nem?" vagy,ami nálam kiverte tőle a biztosítékot"mikor kicsik voltatok,és csak édességet akartatok enni,azt mondta az orvos,hagyjam,hiszen tudja a szervezetetek,h mit kíván"..(nem teljesen a kérdésre válasz,mert csak a nagymama"érvei")
2012. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En ugyan nem a kerdesben feltett kategoriaba tartozom..:DD de megiscsak van koze hozza. Anyam nagyon edes szaju es mindig van nala vmi nasi otthon. Ha a lanyom (2 eves 4 honapos) nem akar normalis kajat enni, akkor o adna neki csokis vagy lekvaros palacsintat, vagy kekszet, vagy joghurtot, mondvan: legalabb legyen valami a hasaban. Vagy a nagynenem. Megerkezunk hozza es rogton nyom valamit a gyerek kezebe, mondvan, hogy nem naponta jarunk oda. A mi csaladunkban az idosebb korosztaly, 60 es felette, azt a nezetet vallja, hogy ezzel legalabb nem ures a gyomra. A multkor anyam hagyta, hogy a delelott folyaman bevagjon 3 banant (nem nasi, de a gyumolcsok kozul az egyik legkaloriadusabb), aztan csodalkozott, hogy a gyerek nem akart ebedelni. Neha a lanyom maga kaparintja meg a nagyi konyhaasztalan levo nasit, amire anyam csak ugy reagal, hogy: "mit csinaljak, o vette el"?!?!
2012. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, valaki már megint lepontozós hangulatban van. :) Nem nagyon értem, hogy a kérdésre adott válasz miért nem hasznos. Nem azt írtuk, hogy így kell csinálni, hanem azt, hogy ilyen esetek fordulnak elő. Ez nem jelent azt, hogy jó is.

Valaki megint unatkozik...pff...

2012. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!