Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most őszintén mi a megalázóbb...

Most őszintén mi a megalázóbb a gyereknek? Ha pórázon viszik az utcán és ő azt látja, hogy a kutyákat is így sétáltatják, vagy ha NÉHA-NÉHA kap egyet a fenekére otthon, a 4 fal között nevelő célzattal?

Figyelt kérdés
Csak kicsit furcsállom, hogy megbotránkozás tárgya, ha egy anya néha ráüt a gyereke fenekére vagy kezére indokolt esetben, viszont az tök normális, hogy hámot tesznek utcán a gyerekre és az a begyöpösödött aki ezt nem érti meg...
2012. máj. 14. 13:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek veled!Nekem 2 éves ikerfiaim vannak és néha elég nehéz velük sétálni.(elfutkoznának)Na már most többen mondták,vegyek gyerekpórázt.Ne már!!Annyira durva!Én inkább elmondom 100-szor,ogy az útszélén megyünk,rendszerint megizzadok séta közben ha rohangálnak,de pórázt??Gyerekre??Azt nem!!Ja és igen néa rácsapok a fenekükre,kezükre,ha nem bírnak magukkal!Úgyogy igazad van,a póráz állatoknak való!!
2012. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
41%

A gyereket nem pórázon viszik, hanem gyerekhámmal, de mindegy. És amúgy szerintem nem megalázó egy gyereknek, persze ez attól is függ, hogy a szülő hogy tálalja a dolgot - ha büntetésként kapja a gyerek, akkor nyilván az, de ha nem így tüntetik fel, akkor nem az, ellenben a biztonságát szolgálja.


Ha olykor-olykor kap a fenekére a gyerek, az sem megalázó szerintem, viszont az esetek 90%-ában igazából haszontalan. Ettől függetlenül meg tudom érteni, hogy olykor előfordul, de ne nevezzük már nevelő célzatúnak.

2012. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
25%

Én egyiket sem értem meg!

1. A gyerekem nem kutya hogy pórázon sétáltassam. Ez mindössze a szülő csődje, hogy nem tudja rendesen megnevelni a gyereket hogy az ne fusson el mellőle. A szülő szégyene. Ennyi.


2. Soha semmilyen körülmények közt nem ütöttem meg a gyerekem, és nem is fogom. 11 éves múlt, de Nincs az a helyzet, az a szituáció amitől így kifordulnék magamból. Mindenki úgy viselkedik a saját gyerekével, amilyen mintát hozott otthonról. Előbb törném le a kezem, minthogy rásuhintsak vele a saját gyerekemre.

2012. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
57%
Aki pórázt tesz a gyerekére, az egy idióta. Én is láttam már, hát nagyon sajnáltam szerencsétlen gyereket. Nem gondolom, hogy a 4 fal között kell a gyerek popójára ütni, akkor kell, amikor nagy butaságot csinál, természetesen akkor sem erővel. Néha hatásosabb, mint egy rákiabálás, szépen kérés. Az én kislányom is kapott már a popójára, amikor lelépett az úttestre teljesen váratlanul, előtte is előfordult, hiába beszéltem, egyik fülén be a másikon ki, de azóta nem próbálkozott ilyesmivel szerencsére, megtanulta, hogy tilos. Sok kisgyerek még nem igen érti a hosszas magyarázatokat, és nagyon bosszantó, amikor valaki rosszallóan néz, ha kap egyet a kezére, vagy a popójára. Ez nem verés, nem okoz vele a szülő fizikai fájdalmat, de sokszor jóval hatásosabb, mint egy figyelmeztetés.
2012. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
38%

Ezaz, kezdődik!

Mondd kérdező, de komolyan, neked az miért fáj, ha valaki más módon neveli a gyerekét, mint te? Foglalkozz a sajátoddal, ne másokéval, és sokkal nyugodtabb életed lesz.

2012. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

kedves 2. az én fiamnál eddig 100%ban hasznos volt, mikor kapott a fenekére.és nem idegből,dühből,hanem mert ezredjére sem értette meg.

Az meg tök mindegy hogy nevezzük, szüleimnek pici kutyájuk van így ők sem pórázt, hanem hámot használnak.

És nem kell hogy büntetés legyen, egy normálisan fejlődő gyerekben szerinted nem vet fel kérdéseket, hogy hogyhogy rajta és a kutyán is van ilyen?

Én nem tudnám elképzelni, hogy mikor szüleim sétáltatják a kutyájukat én is "sétáltatom" a gyerekemet HÁMMAL, az ő biztonsága érdekében.....az ő biztonsága érdekében nevelem.

2012. máj. 14. 13:30
 7/38 anonim ***** válasza:
42%

Az nem vet fel a gyerekben kérdést, hogy van, aki a kutyájára ruhát ad, és rajta is ruha van? Nagyon hülye párhuzam, már ne is haragudj.

Na mindegy, ezt a másokon való csámcsogást, és megváltoztathatatlan dolgokon való hőzöngést meghagyom neked és a sleppednek, jó mulatást, puszi!

2012. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

4es,tök jól megfogalmaztad a fenékre ütés lényegét,köszi:))

Én is így gondolom.Inkább figyelmeztetés,mint fájdalom okozás.


és mi kezdődik??engem nem érdekel ki hogy neveli a gyerekét, csak nem tetszik a folyamat ami felé tartunk...mert nyugaton divat hámmal vinni a gyereket és ott divat az, hogy kihívják a gyámhatóságot az anyukéra,ha a nyílt utcán rákiabál a gyerekére....

2012. máj. 14. 13:34
 9/38 A kérdező kommentje:

tök jó, hogy egy sima kérdést nem lehet feltenni puszta kíváncsiságból, hogy kinek mi a véleménye:)


Amúgy meg annyi mindenen vitatkoznak itt az anyukák, most 1 kérdés ide vagy oda nem mindegy:)

2012. máj. 14. 13:36
 10/38 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok veréspárti, mert engem is vert édesapám gyerekkoromban. Nem mondom, hogy sokszor nem volt indokolt, de a vége fele már stressz levezető voltam neki. Bármit csináltam nem volt jó.


Én megfogadtam, hogy csak akkor kap seggest (semmi mást nem ütnék meg rajta) a lányunk, ha már tényleg olyat csinál, ami nagyon nagy probléma.

Pl. nem áll meg az út szélén, mikor tudja, hogy meg kell.


Próbáljuk úgy nevelni, hogy korán megtanulja és elsajátítsa a biztonságos közlekedés/élet módját.


Szoktam látni a városban sétálva, hogy "pórázon" tartják a gyerekeket. Én nem tudnám ezt végig csinálni, mert van kutyánk is (tacskó) és világéletemben úgy voltam vele, hogy a póráz az állatokhoz tartozik. A lányunk pedig nem egy (haszon)állat!

A másik fele meg az, amikor az ismerősöm gyermeke futott ki az útra (kocsi elé), mert a másik oldalon meglátta az apját. Igazából meghallotta a hangját. Anyuka nem tudott semmit tenni, kitépte a kezéből magát a gyerek. Mondanom nem kell .. azonnal meghalt a 3 éves kisfiú.


Ilyenkor azért elgondolkozom, hogy célszerű lenne a modern kor eszközeit használni.. de mégis ott vagyok ezzel, hogy a gyereket életre kell nevelni.


Én is csináltam bolondságokat, benne voltam sok hül*eségbe tinikoromba, de élek. És azért, mert anyukámék megneveltek és tudtam, hogy mik az ésszerű határok.


Bár ezt egy 2-3-4-5 évesnek elmagyarázni nem lehet...

2012. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!