Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az a legjobb ha a...

Tényleg az a legjobb ha a kisgyerek későn kerül oviba és inkább otthon van?

Figyelt kérdés
Meddig jó otthol tartani és mettől jó ha már megy oviba szerintetek?
2012. máj. 9. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

3 évesen szerintem

jó leet nehéz lenne a megválás mindkettőtöknek de nem jó neki az hogy nem járatod oviba

kell neki... /szocializálódnia kell/

2012. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Sztem minden anya látja a gyermekén,mikor kell már neki a gyerektársaság,a közösség,mikor nem elég már csak az anya és a tesó társasága.3 évesen azért már kell az óvóda az én véleményem szerint,mert ott azért teljesen más,mint otthon,sok mindent tanulnak,rengeteg inger éri,szocializálódik,barátai lesznek és még sorolhatnám az ovi előnyeit.Nekem 2 gyermekem van,a fiam idén nyáron lesz 5 éves. 3 éves 2 hónapos volt,mikor kezdte az óvódát,mai napig imádja,jó helye van.Kislányom februárban volt 3 éves,ő még most bölcsis,de szeptemberben megy át ő is az oviba.Igaz kicsit idősebb lesz,mint a fima volt,mikor kezdtett járni oviba,de nem baj,ő is imádja a bölcsit,meg már alig várja az óvódát is.:)

Egyébként ezt a kérdést úgy is fel lehetett volna tenni,hogy bölcsődébe a legjobb-e ha kerül a gyerek,vagy hogy otthon legyen?Tudom,sokan kénytelenek beadni a munkahely miatt,a gyes nagyon kevés,az anyukák rászorulnak,hogy visszamenjenek minél előbb dolgozni.De azért azt a 3 évet meg kellne hagyni a gyermeknek és az anyának,hogy együtt lehessenek.Nekem is nagy lelkiismeretfurdalásom volt,hogy a lányommal nem tudtam 3

éves koráig itthon maradni,beadtam 2,5 évesen a bölcsibe,de mentem vissza dolgozni és muszály volt.Viszont most már belenyugodtam és kárpótól az a sok okos dolog amit "hazahoz a bölcsiből"-amiket tanulnak-és azért igy már felkészültebben mehet majd az oviba is.

2012. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem három évesen a legideálisabb, de semmi baja nem lesz, ha később megy. Nyilván nem lehet a végtelenségig húzni a gyest sem, de azért jó, ha a három évet kihasználod. Nekem egyébként az óvodával elég rossz tapasztalataim vannak. Én nem jártam, mert sokat voltam beteg, aztán anya kivett, de hát istenem, nem lettem antiszociális. Az unokahugom jár, de elég sok hülyeséget hoz haza, mert sajnos elég szép számban vannak ott neveletlen csemeték, és nem nagyon lehet kivédeni, hogy átvegye a sok butaságot. Persze ettől függetlenül kell az ovi, nem véletlenül találták ki :)
2012. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én Dr. Vekerdy Tamás tanácsára emlékezem ezen kérdés kapcsán aki neves gyermekpszichológus révén, ért a gyermeki lélekhez, valahol olvastam tőle hogy a gyermek idegrendszere kb 5 évesen már fejlett annyira hogy elszakadjon hosszabb időre édesanyjától aki számára a világ közepe
2012. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább példát írnék.

3 éves kora előtt 1 hónappal próbáltam a lányomat beszoktatni az oviba, nem ment. Sírt mikor eljöttem, aztán néha ott is, de nem is ez volt a fő bajom, hanem hogy nem evett nem ivott ott semmit. Így hagytam ez egészet, amúgy is itthon voltam a kistesókkal.

Most 3 év 4 hósan közölte (addig én szóba se hoztam az ovit) hogy ő menni akar az oviba. Az első pár napba nem volt gond, aztán jött egy kis megingás, de simán átvészeltük, aztán jött egy betegség, másfél hét kihagyás, most kezdte megint tegnap. Ma picit sírt mikor otthagytam, de semmiség. És nagyon szeret ott lenni, délben meg alig akart hazajönni többször is, mert tovább akart játszani. (csak fél napig jár egyenlőre)

2012. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk van az oviban 2 gyerek is akik mindektten csak az iskolakezdés előtti évben kezdtek el járni a csoportba, hát azt a bőgést meg hisztit amit még mai napig minden reggel lerendeznek az anyjukért, rossz hallgatni meg nézni. Pedig már nem év eleje van. Mikor a fiam kezdett járni 3 évesen votak ott is sírások, de aztán mindenki szépen megszokta. Azt vettem észre nálunk, hogy ezek a késői nagy gyerekek valahogy kívülállók is maradtak, vegyes csoportba járunk. Mire ők bekerültek, nagynak kezdők voltak, kicsinek meg nagyok. Persze ez ne általánosítas csak egy példa.
2012. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem szerettem az ovit, 4évesen már nem tudtam játszani.

Csak a felnőttek voltak velem addig, kint a kertben a levegőn.

A mai napig vért izzadok, hogy a gyerekeimmel tudjak játszani, és nagyon nem megy. Mert nem tanultam meg.

Van egy pont, ami inkább 3év, mint 4 amikor a gyermeket a gyerekek közé kell vinni, hogy megtanulja mi a gyerekség. Egy felnőtt bármilyen bohókás ezt nem tudja megmutatni.


A fiamat beirattam(felveszik e passz, jún megtudom), de azt érzem, jót fog neki tenni, hogy "megszabadul" picit tőlem, mást is láthat mint amit én mutatok neki.

Ez az én véleményem.

2012. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!! Mindegyik nagyon hasznos volt :))
2012. máj. 11. 20:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem jártam óvodába. Anyum saját felelősségre vitt iskolába. Egyáltalán nem lett belőle semmi károm, nem lettem sem antiszociális, sem tömeggyilkos. :) Vannak barátaim, párom, jól kijövök az emberekkel, msot diplomázok.:D 22/Nő
2013. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!