Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya korábbi életmódja...

Az anya korábbi életmódja mekkora mértékben befolyásolja a (leendő) gyermeke szellemi képességeit?

Figyelt kérdés
Pont ma hallottam erről. Igaz lenne? Anyám rendszeres dohányzó volt fiatalon, egy évvel azelőtt tette le, hogy teherbe esett velem. Ezek szerint Einstein-utód is forrhatott volna az anno részemet képezett petesejtből?:D

2012. máj. 15. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyire károsította magát. Az én anyukám dohányzott terhesen is egy darabig, amíg nem tudta meg (2 hónapos volt). Én pedig iszonyat sokat buliztam, fesztiváloztam, januárban tudtam meg, hogy várandós vagyok, na előtte a december a rengeteg bulival, a Szilveszter, azért fogyott a pezsgő meg a sör is rendesen. Én is aggódtam a babám miatt, de az orvosom nevetve mondta, hogy az égvilágon semmi baj nem lesz és igaza is volt. Szerintem inkább a narkós, alkesz emberek utódaival lehet igazán nagy gond.
2012. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Épp tegnap hallottam egyetemen nemzetközi szinten elismert előadótól, hogy kutatások igazolták: még a tinédzserek szellemi teljesítményén is kimutatható, hogy ha az édesanyjuk dohányzott, illetve rendszeresen fogyasztott alkoholt a terhességét megelőző hónapokban, illetve a terhesség alatt. Ezek tudományosan megalapozott kutatások, nem megfigyelésen alapulnak, hanem ideggyógyászati módszerekkel kiegészített oktatásügyi mérések, követéséses vizsgálatok.

De ugyanígy nézték az anya alultápláltságát a terhesség alatt - annak is van ilyen hatása, csak nem ilyen mértékben.

2012. máj. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a legideálisabb az egészséges életmód a várandósság előtt és alatt is. Viszont én ezeket a kutatásokkal mindig kétkedve fogadom, ugyanis statisztikán alapul, másrészről egy bizonyos csoportot vizsgálnak. Szerintem ezek annyira pontatlan adatok és találgatások, ráadásul annyi összefüggés lehet még a tanulási nehézségek magyarázatára is, hogy ember nincs, aki megfejtené.

Az egészségügyi ajánlások meg nem túl sokat érnek, mivel évente adnak ki újabb és újabbakat. Egyszer káros a margarin, tej, máskor jó, egyszer káros a tojás, másik évben pont az a jó, ugyanígy a bor, sör, pálinka, kávé és a többi.

2012. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Á, ugyan. Persze, befolyásolja, de a nem elég jónak érzett szellemi képességeket pl olvasással, több tornával (agyi vérkeringés javítása), nyelvtanulással, művészetek űzésével nagyon jól lehet fejleszteni. Az emberi test csodás átalakulásra és fejlődésre képes, pláne az agy.
2012. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!