Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Befolyásolja a korai terhesség...

Befolyásolja a korai terhességet ha az anya fizikai munkát végez (pl. cipekedés, egész nap járkálás), árthat a babának?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Huhh hát attól függ, mennyire korai az a terhesség. Elméletileg egy egészséges terhességet semmi sem szakíthat meg. Mindig ezzel szoktam nyugtatni azokat, akik elvetélnek. Ha nagyon nehéz fizikai munkát végzel és volt pozitív terhességi teszted keresd fel a nőgyógyászodat, ő pontosan meg tudja mondani meddig és mennyit cipekedhetsz :)
2009. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy nem szabad. Hallottam olyat, hogy valaki boltban dolgozott, terhes lett (pár hetes volt) és dobozokat pakolt. Ahogy emelgetett közben begörcsölt, elvetélt. Azóta is hiába próbálkoztak gyerekkel. Szóval szerintem jobb az óvatosság.
2009. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én pékségben voltam dagasztó,cipeltem a liszteszsákokat és a tésztákat,nem volt semmi gondom sem vele,csak a fáradtság kínzott állandóan.De csak a 7. hétig dolgozhattam,mert a férjem nem engedte,hogy melózzak.


23hetes pocis

2009. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A járkálás biztos nem árt,de a cipekedés árthat.Ezt csak az orvos mondhatja meg.Függ az anya szervezetétől,hozzá van-e szokva a cipekedéshez,függ a baba beágyazódásától stb.

Ismertem olyan asszonyt ( ma már öreg),aki falusi lány létére terhes lett lányfejjel.A faluban ez nagy szégyen volt,akkor még az abortuszt sem engedélyezték.Ezért,hogy a baba elmenjen,a földön a legnehezebb munkákat végezte,emelgette a mázsás zsákokat,és egészséges gyereket szült.

Ezért mondom,hogy laikus a kérdésedre nem tud biztos választ adni.

2009. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emelgetésnek, a harántcsíkolt izmokkal végzett munkának semmi köze a méh simaizomzatához. Elméletileg bármi olyat megtehetsz, ami nem okoz nagy rázkódást (maratoni futás sziklás terepen), vagy nagy oxigénhiányt (3000 méter fölötti hegymászás), túl magas vérnyomást. Tehát ha nem fáradsz ki nagyon a munkában, akkor végezheted.


De ez egészséges terhességre áll. Ha a méhlepény a méhszájhoz közel tapadt meg, akkor kapádból veszélyeztetett terhes vagy. Ugyanez van ikrekkel. Az alacsony progeszteronszint is okozhat vetélést, vagy ha vérzel, barnázol, azzal is jobb inkább pihenni.


Csak az orvos tudja megmondani, hogy mit szabad a te esetedben, és mit nem. A munkáltatód pedig nem kényszeríthet téged olyan munka végzésére, amit az orvosod megtilt, és el sem bocsáthat, mert a terhességed alatt védve vagy. ha megpbálná, semmiképpen ne menj bele közös megegyezéses távozásba, mert akkor te magadmondasz le a védettségről!


Egy informatív cikk: [link] Igaz, a terhesség alatti sportról szól, de számodra most hasznos lehet.

2009. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!