Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött adókártyáját nekem...

Újszülött adókártyáját nekem kell intézni, vagy küldik automatikusan?

Figyelt kérdés
Ha nekem kell, akkor segítene valaki, hogy hol és hogyan?
2012. máj. 16. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A most 2,5 éves gyerekemnek automatikusan küldték,sehová nem kellett menni.A 4 évesnek még mi intéztük,akkor még nekünk kellett.Most hogy van pontosan nem tudom,de majd biztosan lesz aki tudja.Na most aztán nagy segítség voltam,csak gondoltam meg osztom veled.
2012. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk küldték automatikusan, de csak nagyon sokára!

Már vagy 1-2 éve szenvednek a rendszerükkel és iszonyat lassan gyártják le az adókártyákat, de a lényeg, hogy elvileg kiküldik.

Ha előbb szükség van a baba adószámára, akkor az illetékes NAV-hoz kell bemenni, és kiadnak egy igazolást róla.

2012. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
2012. máj. 16. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:
A Babakötvényben benne van, azt kiküldték viszonylag elég hamar. Kártyát nem küldte, sztem azt nem is küldenek, hiszen nem dolgozik. De a szám az kell pár dologhoz, azt meg mint írtam megtudod a Babakötvényből.
2012. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól még hogy nem dolgozik a baba, még jár neki adókártya (és nem csak szám, hanem "szép kis" kártya is), viszont tényleg sokára küldik ki mostanában, hónapokat vesz igénybe...

Nekünk kiküldték, úgy 3-4 hónapos korában a lányomnak, de van ismerősöm, akinek fél éve után sem küldték, rákérdezett és aztán megkapta postán (biztos elakadt a rendszerben, mint úgy sok minden...).

2012. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Babakötvényes vagyok és az utcsónak írom, hogy a nagyobbik lányom 4 éves és még nem küldték a kártyát. Nekem nem létszükség, csak a szám kell mostanában. Ha kell a kártya, majd rákérdezek és akkor kiküldik, nem kell mindenből ekkora ügyet csinálni szerintem.
2012. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem csinált belőle nagy ügyet, viszont attól még hogy nem dolgozik az adókártya jár neki. Nem létszükséglet egy gyereknek, de mindenkinek kiküldik, nálatok bizonyára elakadt valahol. De ettől még jár a babának. nem azért, hogy gyorsan el is küldjék őt dolgozni, csak hivatalosan jár, ennyi. Ez nem nagy ügy, csak tény.
2012. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

:)

Én sem azért írtam mert nagy ügy, hanem azért mert hivatalosan ki kell küldeniük. S igen, van rá példa hogy nem küldik ki, és persze pont nem fog ebbe belehalni senki, csak a lényeg, hogy ki szokták küldeni. Mondjuk 4 év az sok, ennyit azért nem szoktak csúszni vele.

Amúgy ha ez téged nem izgat, nem baj, engem sem zavar, csak gondoltam leírom, hogy ki szokták küldeni és nincs olyan, hogy azért nem küldik mert nem dolgozik...

2012. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Írom,hogy a 4 évesemnek még nem küldték,nekünk kellett elintézni.A 2,5 évesemnek meg küldték,nem kellett intézkedni.Ha nektek szükséges akkor menj be,ha nem akk majd ha kell megcsináltassátok.

2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!