Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek koraszülött volt a...

Akinek koraszülött volt a gyermeke, ott voltak később tanulási, viselkedésbeli problémák?

Figyelt kérdés
Ha a gyermek a fizikai hátrányokat leküzdötte, maradt vissza valami más probléma?
2012. máj. 24. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

ezt soha nem lehet tudni.

ès igazából azt sem ha lesz probléma az ténylegesen a koraszülés miatt van-e.


Anyit tudok mondani hogy sogorom 6 héttel elöbb született. A szeme elég rossz ezt teljesen a koraszülésre fogják, de orvos lett belöle, kitünövel végezte el az egyetemet.

Szóval ezt lehetetlen megmondani.

2012. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én koraszülött voltam, mire iskolába mentem, már irtam, olvastam. Matekból ugyan teljesen hülye vagyok, de ez nem emiatt van.

Sem tanulási, sem magatartási problémáim nincsenek.

Pedig akkoriban azért még nem voltilyen fejlett az orvostudomány sem.

2012. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk 29. hétre született, és most 4 évesen azért látszik, hogy sokkal el van maradva, pl szociális kapcsolatokban rossz, nem érti a csoportos játékot, a közösségi szabályokat, nem érti hogy miért fáj az ha rosszat csinál, sem érzelmileg, sem fizikailag, illetve a rajzolás, ollóval vágás ilyesmi sem megy. Viszont ismeri az útjelzőtáblákat, mondókákat két perc alatt megtanul. Ezek mind lehetnek a koraszülés miatt?
2012. máj. 24. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok


nem hinném hogy ezt a koraszülöttség befolyásolná.

Ezt sokban a neveltetés érdeklödés, gyermek-szülö érdeklödése is befolyásolja.


Nekem a bártnöm idöre szülte kisfiát aki még 6 évesen sem tudott igazán semmi rajzos, kézügyességi dolgot csinálni.

Aztán rengeteg gyerek van akit a könyvek nem kötnek le...


Szóval ezeket nem fognám a koraszülöttségre. DE

gondolom kellett vagy még kell is járnotok valami központba ahol koraszülötteket vizsgálnak, vagy esetleg vedd fel a kapcsolatot egy külföldi koraszülött központtal és kérdezz rá.


De ahogy írtam, sógorom orvos lett, és beilleszkedni is szuperül tud, iszonyat sok barátai vannak. 2 éve került egy idegen klinikára az ország másik részébe és mára már igen sok barátja van. Párommal 5 éve élünk itt de képtelen barátságokat kötni.

Ja sógorom amúgy müvész is valamilyen szinten, sokat festett, és még ezer más dolog érdekli.

2012. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!