Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek szülinapját hogyan...

A gyerekek szülinapját hogyan tartjátok meg a rokonságban? Ki van meghívva? Mindenki egyszerre? Vagy külön-külön apai és anyai családtagok? Hozzátok mennek vagy ti mentek és akkor köszöntik fel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszülők, keresztszülők, és az unokatestvérek vannak meghívva. Egyszerre tartjuk, épp elég egyszer készülni, meg így legalább együtt van a család. Ebédre szoktuk hívni őket, és kb 5-6 órát vannak nálunk.
2012. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nálunk nincs unokatesó:(

nagyszülők(4) és nagynéni, nagybácsi

volt olyan, hogy pont az ajándékobontáskor mentek ki cigizni 3-an meg a nagybácsi alig várta, hogy lelécelhessen

:(

2012. máj. 24. 13:21
 3/9 A kérdező kommentje:

gondoltam arra,hogy nem tartok ilyen nagycsaládos összejövetelt, de kitaláltak hülyeségeket, hogy mért nem akarok..pld lusta vagyok főzni

tiszta para az egész

2012. máj. 24. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyenek akkor ne tarts! Megmondod hogy csak a kis család ünnepel és kész. Nálunk a keresztanyámék ilyenek. Ők 1 éve nincsenek meghívva. Ennyi.

1. voltam.

2012. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk após+anyós és az én anyukám van meghívva (meg ugye mi mint szülők ott vagyunk plusz a két gyerek. akik 3,5 és 2 évesek). A rokonságból még a nagynénémékkel szoktunk összejárni, de messze laknak, évente4-5x találkozunk velük kb.

Mást nem is hívnék, és más se minket. csak ezekkel a rokonokkal vagyunk ilyen viszonyban.


Hozzáteszem, anyukám szinte mindennapos vendég nálunk, anyósék is a városban laknak és heti 1 unokáznak, szóval a nagyszülőkkel szoros a viszony.


Ha nálunk van ünnep akkor ide jönnek. Ha nekik van ünnepük akkor mi megyünk. De volt olyan is, hogy pl beteg voltam, mondtam, hogy toljuk el egy héttel a banzájt, mert nincs erőm/kapacitásom készülni rá, vagy olyan is volt, hogy ők módosítottak a már lefixált időponton mert közbejött valami számukra fontos dolog. Nem volt ebből sértődés egyszer sem.

Ha lenne, akkor meg nem érdekelne :).... és eleve nem hívnék meg olyan rokont, akivel nem szívesen vagyunk együtt, aki nem is akar osztozni az örömünkben. Az jöjjön szülinapozni a gyerekkel, akinek fontos, hogy ott legyen és élvezi a velük töltött időt.

2012. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi csak a nagyszülőkkel tartjuk és az egy dédmamával. Őket ebédre szoktuk hívni. Sógornőmék valamikor utólag szoktak eljönni, nekik kis sütit azért szoktam csinálni, hogy legyen mivel megkínálni. Nagyobb családi összejövetelek szoktak lenni évente vagy 2x, de nem nálunk (tartsa az, aki le tud ültetni annyi embert).
2012. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk most lesz a 4. szülinapi buli. Két alkalom lesz, az egyik az családos, ahová eljönnek a nagyszülők a féltesó, meg a nagynéni. Lakásdíszítés, torta, én főzök és együtt kajálunk. És lesz egy kerti rohangálós bohóckodós buli is, ahová 4 kis barátját hívjuk meg a szüleikkel, itt inkább csak grillezünk, a gyerekek meg szendvicset, meg sütit kapnak. Bár itt is lesz torta.
2012. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam meghívni senkit,aki fel szeretné köszönteni a gyereket eljön magától,akkor amikor szeretne.Azt szoktam kérni hogy szóljanak előtte hogy tudjak úgy készülni.
2012. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a nagyszülőket hívjuk meg, meg az öcsémet. Kisfiam keresztszülei messze laknak, a kislányom szülinapjára meghívom a keresztszüleit is, bár azt még nem tudom, hogy a fiam szülinapjára is meg kellene hívni őket? Egyszerre főzök, van egy torta és mindenki uralkodik magán (a nagyszülők elég különböző mentalitásúak, de öregszenek, és egyre könnyebben bírnak ki pár közös órát)
2012. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!