Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól nem kell fizetnem a...

Mikortól nem kell fizetnem a vállalkozói járulékokat, ha teherbe esek?

Figyelt kérdés

Főállású vállalkozó vagyok már egy éve, és csak azért nem szüntettem meg, mert egyrészt, kellett a megszakítatlan egy éves munkaviszony a babához ugyebár, másrészt szeretném, ha "normálisabb" TGYÁS-t és GYED-et kapnék, mint a 28 ezres GYES. Így már hónapok óta fizetem a horribilis összegeket a járulékok után, és érthető módon, szeretném a lehető legrövidebb ideig fizetni még.

A kérdésem az, hogy ha teherbe esnék most, meddig kellene még fenntartanom a vállalkozást? Mikor mehetnék el táppénzre vagy szülési szabadságra vagy nem is tudom, mire? Nagyon nem ismerem ezeket a dolgokat (táppénzen sem voltam soha, nem tudom, hogyan működik), úgyhogy mindenféle segítségnek örülnék :)

Köszi előre is!

26/N



2012. máj. 24. 22:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Áhá... szóval a lényeg: ha összejön a baba, elhúzok táppénzre, mint a vihar, és kapok majd egy kis suskát állam bácsitól, nekem pedig (mint főállású vállalkozónak) nem kell majd SEMMIT fizetnem járulékok címén? (szja, munkaerő piaci alap, egészségpénztár, TB, nyugdíjalap, szociális adó...)

Ha így lesz, az nagyon kiri :).

Amúgy igen, szóltam előre: nagyon nehezen fogok fel ilyen dolgokat, pedig higgyétek el, éles eszű lány vagyok :D. Villámgyorsan tanulok zenei dolgokat, nyelveket is nagyon könnyen, táncmozdulatokat, ha megmutatnak valamit, könnyen leutánzom, de a szakszavak, pláne a bürokráciában...?!?!?! Hát az nagyon nem fekszik.

2012. jún. 12. 22:20
 12/17 A kérdező kommentje:

Ahhh, Utolsó, nyalom az orcádat, minden világos!!! Jelentem, Kiss Panna mindent ért :)

Na, ilyen ovis magyarázat kellett nekem, köszönöm szépen!

Kár, hogy a kormányablakba sosem tudnak így magyarázni, pedig mindig szólok előre, hogy nagyon butítsák le a mondandójukat, lassan, és tagoltan... XD

Még egyszer köszi mindenkinek!

2012. jún. 12. 22:23
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanígy vagyok,mint Te, saját Kft...augusztusban fogok szülni,első táppénzes hónapom volt.

Pont most kaptam meg a levelet, a lényeg hogy a táppénz 1/3-át neked át kell utalnod majd a NAV-nak, nekem ez 16eFt....

Üdv!

2012. jún. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, biztosan ezt írták a levélben? MIért kellene a táppénz harmadát átutalnod a NAV-nak? Mi köze hozzá?


Nem inkább a táppénz harmada UTÁN JÁRÓ szja-t kell átutalnod? Nem mindegy.


A táppénz harmadát a munkáltatónak kell utalni, a NAV nem foglalkozik ellátásokkal, csak azok adóterheivel.

2012. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Le van írva kerek perec a táppénz hozzájárulás összegét (16eFt) 15 napon belül xy adószámra való hivatkozással kell átutalni a NAV xy számú munkáltatói táppénz-hozzájárulás beszedési számlájára!


Nam járulékot kell fizetni,hanem az 1/3-át!

Jogszabály írja elő sajna!

2012. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom csak, neked Kft-d van. Az nem keverendő össze az egyéni vállalkozással, mert a te esetedben a Kft a munkáltató, nem te saját magad!
2012. jún. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen,nekem Kft-m van,nem bizti,de mintha azt olvastam volna,hogy egyéni vállalkozónál nincs 1/3-ad! ?

Ha jó könyvelőd van,tudni kell neki elvileg!

2012. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!