Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan ismerősötök/barát/rokon...

Olyan ismerősötök/barát/rokon akinek a nagyobb gyerek állami bölcsibe jár miközben ő otthon van a kisebbel?

Figyelt kérdés

Érdeklődés szintjén kérdezem, mert én egész eddig nem ismertem ilyet. Én azt gondolom/gondoltam hogy a bölcsi azoknak van kitalálva akinek dolgozik a szülő (hiszen a bölcsi nem kötelező, tudtommal csak az óvoda kötelező most már 3 kortól a változtatás óta de korábban 5 éves kortól). Sógornőméknél jártunk (Budapest), hétköznap voltunk és kérdeztem hogy hol a kislánya, mesélte hogy bölcsiben. És magyarázatként ezt mondta hogy a bölcsi ugyanolyan állami ellátás mint az ovi, aki szeretné, az viheti a gyereket, és hogy a lánya ( 19 hónapos) igényli a gyerektársaságot és ő nem tudja otthon eleget szórakoztatni, mert ő már kevés hozzá.

Nem pálcát törni szeretnék, meg kibeszélni, csak érdeklődnék, máshol van e ilyen, mert felénk alig van hely a bölcsiben még a dolgozó emberek gyerekeinek se.


2012. máj. 25. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van hely, felveszik azokat is, akiknek a szülei nem dolgoznak, de nálunk pl. vettek fel olyat is, aki munkát keres, így el tud járni interjúkra.

Van akit felvettek szeptemberben,de az anyuka csak most májusban kezdett dolgozni.

2012. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem.Kár hogy felénk nincs ilyesmi :((( Itt annyira telítettek (állítólag) hogy nekem pl. fizetősbe kell vinnem a gyereket, amitől rosszabbul keresek mint mikor gyeden voltam :(
2012. máj. 25. 09:10
 3/7 anonim ***** válasza:

No, igen. Ahol van hely, oda persze, vegyék be nyugodtan a gyerekeket.

Én azt tartom pimaszságnak, hogy ahol valóban alig van hely, oda is beadják a gyereket, pedig anyuka otthon van, nem dolgozik, még csak munkát sem keres. Akinek muszáj visszamennie dolgozni, rágja a körmét, hogy beveszik-e a gyereket, vagy sem.

Nálunk munkáltatói igazolást kérnek, mind a két szülőtől. Egy másik bölcsiben, ahová beírattuk a fiamat, előzetes igazolást kértek, egy harmadikban eleve a bölcsi adott olyan papírt, amit mind a két munkahelynek alá kellett írnia.

Jó lenne tudni, hogy hol van ilyen bölcsi, mert mi ahányban voltunk, mindenhol azt mondták, várólista, túljelentkezés stb. Először a munkahely+kerületi gyerekeket veszik fel, aztán jöhetnek a többiek. Ha a végén marad hely, akkor mehetnek azok is, akiknek egyébként meg van oldva a felügyelete másként.

2012. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy oldották meg, lehet hogy szereztek munkáltatóit. Erről nem szólt a fáma.
2012. máj. 25. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, én most a másik oldalról vagyok bajban. 1 éve jár a fiam bölcsibe, imádja. Kiderült, hogy jön a tesó, másfél év után, szuperul összeszokott társaságból vegyem majd ki, ha megszületik a baba, csak mert otthon vagyok? Nagyon nehéz lesz neki.
2012. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak is:

A fiam október óta jár bölcsibe, akkor kezdtem kivenni a szabijaimat, hogy visszamegyek dolgozni. Novemberben terhes lettem, szerencsére megmaradt (korábban már volt két vetélésem, szóval tervezett volt), tehát már a munkahelyemen januárban úgy kezdtem, hogy ok, akkor a 180 napot ledolgozom, és hello megint :o) (szerencsére jól fogadták, semmi konfliktus nincs és nem is volt belőle)

3-4 hónaposan, mikor már azért én is elhittem, hogy augusztusban jön a tesó, beszéltem a bölcsivezetővel is, direkt megkérdeztem, hogy mi legyen, nézzünk e ovit (amit nem is akartam, mert a novemberi születéssel esélyünk sincs, és a tesó érkezése miatt sem akartam új körülményeket) vagy maradhat e a gyerkőc. Szerencsére a bölcsi is partner, mondták, hogy maradhat, és még ebéd után sem kell elhoznom (hogy ne borítsuk fel a napját) hanem alvás vagy uzsi után kell majd érte mennem. Egyébként olyan csoportról van szó, ahol mind a 12 gyerek marad még egy évet, úgy ahogy van.


Mellesleg anyósom is bölcsivezető vidéken, és ő is azt mondta, hogy ha már egyszer felvették a "nagyot", utána már nem rakhatják ki, mert az anyuka utána már a tesó jogán van otthon, nem a "nagy gyerkőc" jogán. Szóval ebből a szempontból olyan, mintha tovább dolgozna az anyuka, a következő évre még beíratkozni sem kell. Csak annak kell jeleznie, aki oviba megy. Aki nem jelzi, hogy elmegy, az megy tovább szeptembertől. (és még jogosult is rá az életkora miatt)


Szóval igen. Munkáltatói nélkül úgy tudom nem vesznek fel bölcsibe gyerkőcöt (államiba), de hogy ezt ki hogy játsza ki, az már mindenkinek a saját lelkiismerete. Én nem titkoltam a terhességem, sőt már az első szülőin megkérdeztem, hogy nem titok, kistesót szeretnénk, utána hogy alakul a fiam "bölcsis sorsa".

Persze ha egy olyan faluban, vagy kisvárosban van a bölcsi, ahol van elég hely, lehetséges, hogy tesóval együtt felveszik a gyereket. Mert miért ne? Ha mindenkit be tudnak tenni. Bár azt hallom, hogy ha túl sok hely van, mert nincs elég gyerek, akkor inkább bölcsiket szüntetnek meg :o( minthogy be lehessen adni közösségbe olyan gyerkőcöt is, akinek a kistesóval otthon van az anyukája.


És igen, van is olyan ismerősöm, akinek már van kistesó, de mégis felvették a nagyot a bölcsibe, bár nem tudnak még a tesóról... hogy pontosan hogy oldotta meg, nem tudom, és azt sem, hogy mit fognak majd szólni hozzá, hogy kisbabával megy a nagyért a bölcsibe. Sokáig nem lehet titkolni.... (szintén bp.)

2012. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Enyém is novemberi, már megmondták az oviban, hogy nem veszik át, szintén az egész csoport marad még 1 évet.

Én is kérdeztem még régebben, hogy mi lesz ha jön a tesó, azt mondták, hogy általában megkérik anyukát, hogy vegye ki a nagyobbat, hogy legyen hely a dolgozók gyerekeinek. Bár tavaly tudtam olyanról a szomszéd csoportban, akinek az anyukája otthon volt kicsivel. Majd meglátjuk, remélem maradhat, mert annyira imádja.

Ti melyik kerületben vagytok, ahol ilyen engedékenyek?

2012. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!