Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Borka név tetszik nektek?

Borka név tetszik nektek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 13:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
nem
2012. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Így hívták az expasimék kutyáját. Fura lenne egy babának.
2012. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Kicsit olyan uborkás, de nem átlag, az tény.
2012. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kislánynak még oké, de egy felnőtt nőnek már túl gyerekes. "Bence" és "Gergő" kategória.
2012. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tetszik. Akkor már ha mindenképp ilyen, akkor Dorka, Zorka. De ezek is elég bugyuták. Elnézést, ha megbántottam valakit.
2012. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Barátnőm kutyájának a neve, fiam Uborkának szólítja.
2012. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Borbála becézett alakjáról van szó ? Vagy önállóan is létezik a név ebben a formában ? Nekem még egy régi, 1996-os utónévszótáram van, ebben becézett alakként szerepel, mint ilyen, nincs kifogásom ellene. Ha illik a családi nevedhez is, szerintem nyugodtan megtarthatod ezt. Ha kicsit azért kételkednél, keress egy második nevet is mellé.
2012. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Borbála nagyon szép név, és egy kislánynak nagyon kedves becézés az, hogy Borka. De így anyakönyvezni, hogy pl. Kovács Borka?! Egy gyereknek olyan nevet kell adni, hogy ötvenévesen is jól álljon neki.
2012. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Becenévként igen, önálló névként nem adnám.


Amúgy ezzel nem értek egyet, hogy sokan ezzel példálóznak, hogy majd öreg korában hogy fogják hívni. Az öregeket bárhol nézem a környezetemben min Erzsike, Julika, Marika, Katika, Kató, Baba, stb. becézik....

2012. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, de sajna nekem is rögtön az uborka ugrott be róla, ezért nem az lett a lányom. Most várom a másodikat, és ismét itt van a fejemben, de most már próbálok a Borbálával, és a Bíborkával megbarátkozni, és annak a becézéseként használni.
2012. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!