Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tesszük fel ezt a...

Miért tesszük fel ezt a kérdést? Történt esetleg olyan, hogy valakinek nem jött meg?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam megkérdezni.


Aki megkérdezi itt, hogy mikor érkezik meg a családi pótlék, az miért teszi? A családi pótlék mindig megérkezik, akkor miért van ilyen sok kérdés ez ügyben?


2012. máj. 30. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az előző kérdésedre is kaptál értelmes választ.
2012. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán azért teszi, hogy a befizetetlen csekkjei egy részét redezni tudja még aznap. Pl.

Egyébként engem is érdekelne, hogy pénteken mehetek lejárt csekket fizetni a postára, vagy meg kell várni a hétfőt????

2012. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csekkek szempontjából nem tök mindegy? Úgy értem ha pénteken nem kapod meg úgy se tudsz mit csinálni. Addig meg eszed az ideget de attól nem lesz hamarabb. Kérdezni itt ezt nem szoktam de mikor nincs pénzem nekem amiatt érdekes hogy pl csütörtökön csak 2000 vegyek le a hitelkártyáról vagy hétfőig kell gondolkozni akkor többet. És mivel a felvét 1500 körül van így nem mindegy.
2012. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy valamit kell csak megjegyezni: MINDEN HÓNAP MÁSODIK MUNKANAPJÁN KAPJUK MEG A CSALÁDI PÓTLÉKOT ÉS A GYEST!! Én Unicredit-es vagyok
2012. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
első: törölték a kérdésemet, nem láttam a válaszokat.
2012. máj. 31. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem láttad, leírom:

1. van aki nem tudja mikor jön

2. nem mindig ugyanaz az egy személy teszi fel a kérdést minden hónapban, tehát nem csak az jár ide kérdezni, aki minden nap itt van és látja ezeket a kérdéseket, és az új személyeknek is joguk van kérdezni - és aki egyszer megkérdezte megtudja a választ és többet nem kérdez, csak ha nagyon nem érti vagy ki tudja...ahogy fogalmazott valaki vannak vadbarmok is (ez azért sértő szerintem)

3. sokan nagyon szegények, és nem mindegy nekik mikor kapják, reménykednek benne, hogy előbb jön a pénz (igen...még akkor is reménykednek ha szabály szerint első munkanap utalnak és soha nem előbb)

4. hamarosan változnak a banki utalás szabályai, mely szerint már utalás napján megkapja az illető a pénzt, és valaki reménykedik, hogy ebben a hónapban már ez így lesz (de nem, elvileg csak júliustól lép ez érvénybe)



Az a baj kérdező, hogy akik felteszik a kérdést, nem akarnak bántani téged vagy másokat, hanem tehetetlenségükben, bánatukban és pénztelenségükben kérdezősködnek.

Viszont azzal, hogy te megkérdezed ez mire jó, csak bántod őket, nem beszélve arról, hogy a te kérdésed is "uncsi", mert ezt a kérdést is felteszi valaki minden hónapban...


Ha nem akarsz, akkor nem válaszolsz ezekre a kérdésekre és ennyi. Mindig lesz, aki megkérdezi, aki nem tudja, aki nem érti, aki reménykedik. De ezzel ő nem akar rosszat, és azt sem feltételezi szerintem, hogy nem fog megjönni a gyes/csp, csak reméli előbb jön a pénz (még ha tudjuk hogy nem is fog).

Vagy segítesz nekik, vagy nem. Más dolgod nincs velük.

2012. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így igaz ahogy az előttem szóló leírta!

Hozzáfűzném: NEM, nem mindegy a számláknál mikor fizetem be mert pl a T-Home nálunk 800 Ft késedelmi díjat számít fel, ha túllépem a határidőt, mivel nem a hónap elején küldik sosem a csekket, hanem a hónap vége felé esik a fizetési határídő, így inkább nem fizetem be, megvárom a családit

Meg egyébként is azt olvastam valahol, hogy egy-két nap mire beér a pénz a postáról, és fizetési határidőt így kalkulájuk, mert utólag hozzá fogják a következő számlához írni a késedelmet.

De annak csak örülök, hogy van akinek tök mindegy. Jó lenne ehhez a táborhoz tartozni.....de hát ilyen az élet...

2012. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!