Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan juthatok fecskelakáshoz...

Anikó0205 kérdése:

Hogyan juthatok fecskelakáshoz? Mik a feltételek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a fecskelakás? Bocs, de tényleg nem tudom.
2012. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Pályakezdő" fiatalok igényelhetik az önkormányzattól ha jól tudom. Akiknek még nincs anyagi hátterük saját lakást vásárolni. 5 évig használhatják ha ez idő alatt lakáselőtakarékossági számlát nyitnak. Többet én sem tudok róla, csak ha jól tudom elég szigorú feltételei vannak és nehéz hozzájutni. Engem ezek a feltételek érdekelnének, hogy egyáltalán érdemes e elkezdenem intézkedni.
2012. jún. 1. 12:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és babánk is van, nem tudom, hogy segítő vagy hátráltató tényező e.
2012. jún. 1. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
úgy tudom házasnak kell lenni hozzá!
2012. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13. kerben pályázatot szoktak hirdetni (önkormányzat honlapján szokott fent lenni). megadnak pár lakást, amit meg tudsz nézni, majd meg kell jelölnöd egyet, hogy melyiket fogadnád el. az hogy gyereked van előny. vagy házas társ kell vagy bejegyzett élettárs. meg kellenek az utolsó havi jövedelmek. ha megnyered a pályázatot akkor valóban kell előtakarékosságit nyitnod, oda gyűjteni a pénzt (azt hiszem 40 ezret havonta). 5 év múlva meg ki kell költöznöd és a pénzt lakásvásárlásra fordítani.
2012. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!