Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek folyamatos biztosí...

Szerintetek folyamatos biztosítási jogviszonynak számít az ha itthon voltam Tgyáson, Gyeden, Gyes-en?

Figyelt kérdés

Ha folyamatosan itthon voltam, most meg elmennék a következő gyermekemmel újra ellátásra.Akkor szükségem van hozzá 365-napos biztosítási időre.

Szerintetek folyamatos biztosítási jogviszonynak számít az ha itthon voltam Tgyáson, Gyeden, Gyes-en?

A cég megszűnőben van-volt közben, szerintetek bármit befolyásol ez? Papírjaimat már nem töltik ki, de ennek a ténynek a figyelembevétele nélkül lennék kíváncsi a válaszra. Köszönöm mindenkinek aki válaszol!


2012. jún. 2. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megszűnt a cég,akkor már nincs munkaviszonyod,nem vagy állományban.Az új tgys,gyed igényléséhez kell az elő munkaviszony.
2012. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ha nem mondtak fel, nem küldtek el, munkaszerződésem él.
2012. jún. 2. 12:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Még nem szűnt meg, csak nem üzemel.Hivatalosan akkor szűnik meg ha törlik.
2012. jún. 2. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom,hívd fel az Oep-et biztos szivesen válaszolnak. :)

Remélem sikerül megkapnod.

2012. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni!
2012. jún. 2. 12:30
 6/8 A kérdező kommentje:
A többiek véleményére is kíváncsi lennék. Kérem akinek véleménye van, az válaszoljon!
2012. jún. 2. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha megszűnőben van a cég, akkor még él a munkaviszonyod, így minden ellátásra jogosult vagy. Olyan nincs, hogy nem töltik ki a papírjaidat, ezt nem utasíthatják vissza, vagy ha felszámolás alatt van a cég, akkor a felszámoló intézi ezt.


Azt is megteheted, hogy beadod az igénylést az OEP-hez, és kéred, hogy ők járjanak utána, mert a cégedet nem tudod elérni - akkor ők hivatalból megkeresik őket, de ez hosszadalmas, és bajolós is, hiszen az OEP-nek egyáltalán nem érdeke, hogy kiderítse a munkaviszonyod meglétét - ez a te érdeked.


Ha már megszűnt a cég, arról kellett volna értesítést kapnod, plusz a járandóságodat is kellett volna rendezniük - ha ez még nem történt meg, akkor valószínű, még él a munkaviszony.


Ha nem töltik ki a papírjaidat, akkor nem fogsz kapni se tgyást, se gyedet (vagy esetleg tgyást passzívan), ezért javaslom, állj neki, és töltesd ki a munkahelyeddel a papírokat.

2012. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs ki aláírná a papírjaimat. A történet a következő: Lassan 2.5éve itthon vagyok(TGYÁS,GYED,GYES) első gyermekemmel, a második most született egy hónapja. A cég ahol dolgoztam jelenleg felszámolás alatt áll, amit az APEH kezdeményezett tartozás miatt. A cég már lassan egy éve nem üzemel, a vezetőség már”eltűnt”, hivatalos irarokat senki alá nem ír(még a bíróság által kötelezett ügyvezető sem).Enegem nem tájékoztattak, fel nem mondtak.

Fél éve, hogy megkerestem az OEP-et, hogy nézzenek a cég után, de nekik is elérhetlenek.

Kértem az OEP-et, hogy kérjenek igazolást a munkaviszonyomról, befizetésekről az APEH-től, hogy kaphassak ellátást, ne csak a GYES járjon.Most a válaszra várnak.

2012. jún. 5. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!