Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED után kapok valami...

A GYED után kapok valami papírt a MÁK-tól, ami alapján ki tudom tölteni az adóívemet? (Bocs, lehet, hogy hülyeség a kérdés, mert annyira nem értek hozzá. Mi alapján csinálom meg az adóbevallásomat ha már 1,5 éve itthon vagyok a babáimmal? )

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem anno 3 hónapja kb. küldtek egy adócsomagot, meg benne egy papírt, hogyha az "apeh" -tudom mostmár nav, csak nem áll rá a nyelvem- töltse ki, akkor azt adjam be. Én ezt választottam, mert nagyon nem értek hozzá, és állítólag ők hozzáférnek akkor mindenhez. Küldték is májusban az adóbevallásomat, aláírtam, visszaküldtem nekik.

Amúgy folyamatosan küldözget a MÁK papírokat nekem is, lehet ez alapján kell(ett volna) csinálni az adóbevallást. Szerintem menj el egy ezzel foglalkozó emberhez ( könyvelő, vagy a nav helyi kirendeltsége) és ott többet segítenek neked!!

2012. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Gyedet az Oep utalja nem a Mák! Azt hiszem minden hónapban küldenek összesítést,és januárban kellett hogy kapjál éves elszámolást is.

Az alapján lehet megcsinálni az adóbevallást!

2012. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi. A Gyedet az OEP küldi. Havonta jön a papír. Ez alapján kell kitölteni.

Én anno visszakültem, hogy a NAV csinálja meg, képzeljétek kiküldték, hogy kb 100 ezret csengessek be (nem vették számításba a családi adókedvezményt, amit be is jelöltem a NAV papíron, hogy anno kértem az egészet ÉN, és ezt az OEP-nek is elküldtem anno év elején)no ennyit erről, hogy a NAV mindenről tud....most várom vissza az újra számolt adóbevallásomat (azért izgulok, hogy minden rendben legyen). A munkahelyeden nem csinálják meg? Mert nálunk ott is megcsinálják szivességből (ha megkérem őket, csak én gondoltam a NAV a tuti, ha ő csinálja, na puff neki).

2012. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. máj. 20. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!