Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként mikortól...

Egyedülálló anyaként mikortól igényelhetek támogatást az önkormányzattól? Csak ha már elváltunk, vagy ha már beadom a válókeresetet, az is elég? Vagy elég lenne bizonyítani, hogy külön háztartásban élünk?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen támogatásra gondolsz? Én nem kapok pl. semmit, mert dolgozom, és a jövedelmem alapján semmi sem jár.
2012. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Ha elváltál. Onnantól a jogerős ítéletet mellékelve kérheted az egyedülálló szülőnek járó családipótlékot -ez 1000.- forinttal több, mint a "rendes". Ezt nem az önkormányzatnál, hanem a MÁK-nál kell intézni.

Ha a jövedelmed alacsony, akkor igényelhetsz rendszeres gyermekvédelmi támogatást az önkormányzatnál, ami ingyenes intézményi (bölcsi/ovi/iskola) étkezést jelent és évi kétszeri 6000.- körüli kápé támogatást. Jövedelem határ 30e/fő körül van, beleszámít a GYES, GYED, táppénz, munkabér, gyerektartásdíj és a családipótlék is. Az önkormányzat ezen kívül más támogatást nem ad.

2012. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom, hogy pontosan milyen támogatásra gondolsz. Azon a jogcímen, hogy valaki egyedülálló szülő, csak a családi pótlék lesz több egy ezressel, máson nem változtat. A lényeg a legtöbb ellátásnál az egy főre eső jövedelem.

Viszont pl. lakásfenntartási támogatásnál fontos, hogy hányan laknak az adott lakcímen, és ehhez fontos, hogy kijelentkezzen az apa (mondjuk tőlem nem kértek igazolást egy lakcímen élőkről). Ilyenkor viszont lényegtelen, hogy papíron együtt vagytok-e még, vagy sem.

2012. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!