Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lesz a 2. baba utáni...

Mennyi lesz a 2. baba utáni ellátások összege, TGYÁS, GYED, ha GYES-be szülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2007-től folyamatos munkaviszonyom volt 2010. júniusig, 2010 júniustól Táppénz, 2010. okt 24-ig, 25-én megszületett az első babánk, jelenleg Gyed-en vagyok vele 2012. okt. 24-ig, okt 24-től jönne a GYES, de 2012 december 28-ra várjuk a kistestvért. Ti mit tennétek a helyemben? KÉREM CSAK AZOK VÁLASZOLJANAK, AKIK JÁRTASAK A TÉMÁBAN! KÖSZÖNÖM!


a.) 2012 okt 24-ig GYED, majd megigényelném a GYES-t (kb 27 napra), majd, DEC-1-től (szülés előtt 28 nappal) TGYÁS-t igényelnék? A majdani 2013-as GYED számítás alapját mi képezi? Bezavar-e az előzményekbe 2012-es GYES annyira, hogy csak a minimálbér legyen a 2013-as GYED számítás alapja, vagy azt nézik, hogy az előző évben azért nem volt 180 nap bérezett napom mert NAGYOBB részt GYED-en voltam, amibe egy kicsi gyes-is belecsúszott?


b.) 2012 okt 24-ig GYED, megigényelném a GYES-t+ Nov. 30-ig szabi, majd, DEC-1-től (szülés előtt 28 nappal) TGYÁS-t igényelnék?


c.)2012 okt 24-ig GYED, A GYES-t nagyi igényelné, én meg okt 25-től dec 28-ig táppénzre mennék. Ebben az esetben mi lenne a táppénz számítás alapja, mennyi táppénzre számíthatok, ha a 2009-es bérem kb. 380 000 br. volt?


d.)A majdani Tygás miatt tudom, hogy az lenne a legoptimálisabb, ha 180 napra visszamennék dolgozni, de nem tudom a gyereket kire hagyni, nem veszik fel a bölcsibe. Másfelől, mivel középvezetői állásban dolgoztam, attól tartok, hogy arra a pár hónapra nem tudnának (nem is várható el) középvezetői munkát biztosítani, azt meg nem szeretném, hogy a munkaszerződésemet módosítsák.


2012. jún. 4. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

1. a tgyás alapja a szerződéses béred, vagy ha szabira mégy, akkor a tényleges béred lesz, de max. a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet, több nem. Ígí a tgyás 130200 lehet.(jelenleg)


Minden variáció variáció jó, a gyes semmilyen formában nem zavar be, tekintettel arra, hogy azért nem volt 180 bérezett napod a gyed igénylésekor, mert az igénylés előtti évben nagyobbrészt gyeden voltál - így a tgyás alap lesz a gyed alap is.


Ha elmégy táppénzre, akkor a táppénzed alapja az a jövedelem lesz, amiből anno a gyedet számolták. Ha a gyedet az első gyerekkel a 390 ezres bruttó alapján számolták, akkor a táppénznek is ez lesz az alapja.


Én táppénzre mennék a helyedben, legalább megmarad a szabid, és mivel magas volt a béred, ami a táppénz alapja, így a táppénzed több lesz, mint a gyed, tehát szülésig maradnék táppénzen, utána tgyás, majd gyed.

2012. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a profi választ!
2012. jún. 4. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!