Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babám 5 hónapos lesz, mire a...

Babám 5 hónapos lesz, mire a családi adókedvezményt visszaigényeljük 1 összegben. Nem veszlik el az előző 7 hónap, míg a pocakban volt?

Figyelt kérdés

Úgy értem: Tudom, hogy a magzati lét 91. napjától lehet igényelni, mi viszont nyomós okok miatt csak 1 összegben igényeljük majd vissza a következő évi adóbevalláskor, ez születése után 5 hónappal lesz.


Megkapjuk majd így is az előző teljes évi összeget, vagy elvesztjük a szülés előtti hónapokra járó kedvezményt?


Igazolást már kértem a héten az orvostól, hogy 91. napos elmúlt, ez jó lesz jövőre is?


2012. jún. 8. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is visszamenőleg kaptam meg,egyben.Idén februárban szültem,tehát a terhességem 91.napja tavaly augusztusban volt,megkaptam mind az 5 hónapot.Az igazolást én a terhességem vége felé kértem,37.hét környékén.De szerintem jó a tiéd is,nem kéri senki,neked kell megőrizned otthon,ha esetleg később ellenőriznének.
2012. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, köszönöm a választ!


Még azt nem értem, hogy honnan tudják az Apehnél (ill. Nav), hogy mi majd pont 2012 júniustól igényeljük vissza az adókedvezményt?


Van valahol ilyen rubrika, ahol a pontos dátumot fel kell tüntetni?

Mert a formanyomtatványon csak azt találtam, hogy X hónaptól kezdődően igénylem, itt nem lehet konkrét dátumot feltüntetni.

2012. jún. 8. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem tudom,én mindig mindent könyvelővel csináltatok.
2012. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amennyire emlékszem nyilatkozni kell várandósságról, illetve a gyerekekről a családi adókedvezményhez. Ez a nyilatkozat a nyomtatványgarnitúra része.
2012. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!