Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy tudom, hogy 9 hónap...

Úgy tudom, hogy 9 hónap munkaviszony szükséges angliában, ahhoz hogy a heti 120fontot kapja valaki a gyermeke után. Ez igaz? És mi van ha nekem 7 hőnap munkaviszonyom van? Akkor nem kapna a gyermekem semmit?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:

???????????


ha itt élsz-bár a kérdésből gyanítom, hogy nem- akkor a gyereknek ingyen orvosi ellátás jár és ingyen gyógyszer, a többit te kapod a gyerek után, nem a gyerek. A child benefit összege fix, első gyereknél heti 20 font, többediknél heti 18. (asszem) Ennél lehet több, ha pl mindkét szülő munkanélküli. Jár még a child tax credit, de azt a hmrc dönti el, hogy ad-e és ha igen, mennyit, a család bruttó éves jövedelmétől függ. Lehet hogy van akinek adnak tax creditre heti 100 fontot, én a 4 gyerekem után se kapok ennyit. A child benefitnek nem tudom mennyi munkaviszony a feltétele, de a tax creditet csak 1 év után tudod igényelni, amikor már látszik, hogy az előző évben mennyi adózott jövedelmed volt. természetesen Angliában eltöltött munkaviszonyról beszélünk. Ezen kívül van még valami olyasmi mint a GYES, de az csak szülés után 26 hétig jár, szintén a hmrc bírálja el az összeget, ehhez kell fél év munkaviszony a szülés előtt. Nem tudom, a 3 közül melyikre gondolsz, remélem segítettem.

2012. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!