Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őssejtet tetettek el? Ha nem,...

Őssejtet tetettek el? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Még nem döntöttük el, hogy eltetessük-e.

2012. jún. 9. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
"Csak" a pénz miatt nem.
2012. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tetessétek el, én is megtettem volna ha lenne rá lóvé, de sajnos még úgysincs rá, hogy részletekben fizessem havonta.
2012. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem azzal győzött meg, hogy e téma még mindig gyerekcipőben jár ahhoz, hogy megbízhassunk benne, így ne tetessünk el. Nyilván másnak más a véleménye, mi így döntöttünk.
2012. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs rá pénz!!
2012. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a pénz miatt nem tetettünk el. De az is érv volt, amit már előttem is írtak, hogy még gyerekcipőben jár a dolog...
2012. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az őssejtterápia nagyon jó dolog és folyamatosan fejlődik. De olvass kicsit utána (én megtettem), sehol, szinte senki nem magyarázza el, hogy mitől jobb egy újszülött őssejtje, mint egy egészséges felnőtté. Szinte semmiben nem különbözik. Egy egészséges felnőttből speciális eljárással 5 nap alatt nyerhető őssejt. Na meg, ami elgondolkodtató: ha ne adj' Isten betegen születik a babád, akkor a betegséget a génjeiben hordozza, ergo az őssejtje is tartalmaz beteg sejteket, ha 1-2 éves korában lenne rá szükség, akkor szintén nagy valószínűséggel már születésekor is jelen voltak a beteg gének. Ja, és a napokban olvastam (talán itt a fórumon), hogy egy anyuka eltetette a gyermeke őssejtjét és pár hónapra rá felhívták, hogy megfertőződött a levett őssejt. Szóval, szerintem nagy üzlet ez az egész. Sajnos!
2012. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi sem vetettük le.

Amikor terhes voltam, több jónevű orvossal konzultáltam (nem az őssejt-klinikákról, természetesen...), illetve egy csomót utánaolvastam a témának, és ezek alapján úgy döntöttünk, hogy nem.

2012. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos üzlet szerintem is. Egyik, h gyerekcipőben jár , a másik h először egy nagy összeg a levetetésért, utána meg havi x ft, mintha hitel lenne...persze, azzal érvelnek h "sose lehet tudni h mikor lesz rá szükség..." oké. De akkor vegyék le mit tudom én 10ezer forintért és havonta a tárolás is legyen annyi. Ne 300ezerért vegyék le, és akkor még nem is biztos h jó a minta....
2012. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert orvosok vagyunk én is, és a férjem is, és pontosan tudjuk, hogy hány ponton sántít...


1. Ahogy már írták: mivel korai gyermekkorban a különböző daganatos megbetegedések, szívproblémák amelyek esetében a levett őssejtek használhatóak lennének mégsem használhatóak, tekintve, hogy az alapbetegséget okozó malformációk ezekben a sejtekben is megvannak.


2. A későbbiekre nézve minden bizonnyal nem elegendő az így nyert őssejtek mennyisége.


3. Nincsen semmilyen tapasztalat őssejtbeültetéssel kapcsolatban, lényegében szinte kizárólag találgatások vannak, nem tudjuk, hogy meddig tartható el biztonságosan, nem tudjuk, hogy mennyi idő után kell romló minőséggel számolni.


4. Természetesen ez a legutolsó, legkevésbé fontos érv - adott esetben a sejtbankok az őket ajánló orvosoknak fizetnek - nem keveset. Így az az orvos is ajánlja olykor, aki nem hiszi a létjogosultságát.


Őssejtbankokra szükség van, méghozzá közösségi őssejtbankokra, ahova bárki térítésmentesen adományozhat mintát, így az ő gyermekének esetleges megbetegedésekor nagyobb eséllyel találnak gyorsan, megfelelő donort - nem a sajátját, mert ez értelmetlen is lenne, hanem másét.

2012. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunbk a családban van gyerek orvos, és öt kérdeztem meg.


Az össejtet csak bizonyos megbetegedések bizonyos részénél lehet használni, ha már hozzáq jön egy aprócska másik baj, vagy valami éppen nem stimmel már nem lehet felhasználni.

Amire jó lenne hogy pl egy új szervet csináljanak belöle, ami lehetséges is lenne, de tilos a klónozás, és az is fog maradni nagyon sokáig. Szóval amire hasznos lenne tilos, amire meg lehet nagyon kevés esetben tudják felhasználni.


Az ára is igen húzós, így úgy döntöttünk, hogy nem.

2012. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!