Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mi mindent tetettek...

Anyukák! Mi mindent tetettek meg, hogy minél tartalmasabb legyen a gyermeketekkel az otthon töltött 3 év?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam, szereztem egy új szakmát, kapcsolatokat kerestem, hogy jobb/új állásom legyen, és igyekeztem saját kézműves termékeket eladni a neten.

Kertet műveltem, állatot tartottam, hogy "bio" élelmiszerekkel járuljak hozzá a családfenntartáshoz, ha pénzem nincs is, de időm van bőven felkiáltással.

Fejlesztettem a gyereket és foglalkoztam vele annyit, hogy a veleszületett fogyatékosságai jóformán észrevehetetlenek a környezetének.

Az utolsó másfél évben aktívan kerestem állást, és tényleg pont a harmadik év végére sikerült csak elhelyezkednem. De ha nem lépek időben, akkor talán soha.


Mindezek mellett sokszor éreztem úgy, hogy "csak ülök otthon és nem érek semmit", főleg álláskeresésnél, és amikor a karrierista ismerősökkel beszélgettem.


Azóta eltelt lassan egy év, és egyre többször emlegeti némi nosztalgiával a párom ezt a három évet, és a gyerek is hiányolja, hogy anya nincs mindig otthon, tehát úgy érzem, eredményesnek tekinthető három év volt. Munkahelyemen a kutya se hiányolna, ha nem mennék többet. :S

2012. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet tanultam, tréningekre jártam, vállalkoztam, sportoltam, kreatív hobbiztam, és természetesen gyerekeztem. Összesen 6 évig voltam otthon egyhuzamban.
2012. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerekkel szereztem egy-egy új szakmát.
2012. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 éves most a lányom , az ikrek pedig már 1 évesek. 2 éve jár óvodába a lányom de amég itthon voltam vele jártam műkörmös tanfolyamra és most év végéig talán a szalonom is kész lesz. Amióta az ikrekkel vagyok itthon, csak sportolni volt időm és babázni , meg 1 napos tanfolyamokra jártam/járok a műkörömmel kapcsolatosan.

35.N

2012. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg csak a masodiknal tartok, egyetemet kezdtem, levelezon, a tobbi ido a kicsimmel van, szerencsere latszik is, hogy mennyire ertelmes, kedves, baratsagos, tunderi kis gyonyoruseg.
2012. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,most én értelmezem félre?:Nem azt lett volna a kérdés,hogy mi mindent csináltunk együtt a picivel,hogy az az idő tartalmasan teljen :pl.fejlesztő játékok,stb?
2012. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is arra gondolt a kérdező. :-)))
2012. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mivel tudom milyen gyorsan elmúlik a gyerekkor igy most tudatosan kihasználtam a 3 évet.rengeteget játszottunk,sétáltunk,csavarogtunk,együtt csináltuk az otthoni munkákat,sokat mókáztunk,hancúroztunk,beszélgettünk.Játszóházba jártunk és csak úgy mozgólépcsőzni,mert imád.Elmentünk állatkertbe,voltunk bucsuba,a tropikáriumba,sokat kirándultunk várokba,voltunk sokat pancsizni tavakon és medencékben is.sokat vonatoztunk,buszoztunk is.úgy érzem sok mindent megmutattam neki a kicsi kis világból,ha kellett vele voltam egész nap mert tudtam úgyis elmúlik igy pár nap múlva már megint eljátszik szépen.most óvodás lett és nagyon örülök,hogy jol kihasználtam mindent.élveztem minden percét és nem sok kedvem van vissza menni dolgozni.
2012. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően az együttlétek hangulata határozza meg az együtt töltött idő minőségét szerintem, nem az, hogy hol vagytok vagy hogy milyen szuperkreatív programot szervezel.


De azért volt naponta legalább egy de inkább két játszótéri játék (több is vagy a környékünkön, bőven lehet válogatni), vagy egy kirándulás (Duna-part, Kopaszi-gát, Margit-sziget, Feneketlen-tó stb), alkalmanként játszóház, közös sütés, gyurmázás, színezés, bunkizás, barátnőzés (a barátnőm lánya a lányom barátnője :)) és a szokásos olvasás meg hasonlók.


Én annak vagyok a híve, hogy hagyni kell a gyerekeket már kisbaba korukban egyedül játszani, hadd fedezze fel a világot a maga tempójában, hadd építse fel a saját kis fantáziavilágát, hadd meséljen magának az ismerős mesekönyvből, ezek csupa jó dolgok. Másrészt egy kisgyerek számára a közös bevásárlás is élmény, megtanul közben sok-sok mindent, hogy az árukat hogyan csoportosítják, hogy csak akkor eheti meg a kiflit, ha kifizettük, hogy mielőtt kimegyünk a boltból, vissza kell venni a sapkát stb. Jártunk párszor Ringatóra, Menő-manó tornára is de a kislányom nem szerette.

2012. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!