Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan gyermekeknek szóló könyvekről amikben helyesírási hiba van és idétlen "versek"?

Figyelt kérdés

Édesanyám vásárolt a kisfiamnak 3 könyvet a napokban, szemüveg nem volt nála így nem tudta elolvasni, de szép nagy képek vannak a könyvben állatokról így megvette.


Az egyik szembetűnő hiba pl a papagáLY szó, amit egyértelműen nem így írunk.


Kedvenc szösszeneteim a könyvből:


"Vajon mit szólna a medve, ha a bundája szétrepedne?"

"Olyan butuskán néz a nyúl, biztosan nem tud magyarul."


És a legrosszabb:


"Nekibúsult a vaddisznó, itt a vadonban nincsen diszkó."


2012. jún. 10. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes könyv lehet :-) De legalább ott vannak a képek
2012. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez poééén!!!:DD
2012. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a helyesírási hibát javítsd ki
2012. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jó véleménnyel az ilyen könyvekre mint ahogy te sem. Ha olvas akkor értelmeset olvasson szerintem ezt te is igy látod jónak ja meg legalább legyen leirva helyesen. Föleg ha még csak olvasni tanul
2012. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is került a kezembe olyan mesekönyv, hogy a szerzőt eltiltottam volna hogy kiskorúak közelében legyen.

De nemcsak a mesekönyvek hibásak, hanem a fejlesztő füzetek is, néha az alapműveletek. Pl. összeadás-kivonás 10-es számkörben, és le van írva: 5 - valami = 7

2012. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mi is kaptunk egy hasonlóan idétlen verses könyvet, kitalált szavak vannak benne, csak hogy rímeljen a vers...

Nem szoktuk elővenni, de amúgy felháborító dolog sajnos, hogy van ilyen. :)

2012. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem magyartanárként is megvan a véleményem a helyesírási hibáktól hemzsegő kiadványokról, bár tisztában vagyok vele, hogy ma már a kiadók nagy része nem alkalmaz korrektort sem pl. A "versikéknek" nevezett szösszenetekről meg már nem is mondok véleményt, mert legalább a ragrímességet tartanák a szerzők, ha már a többi verstani szabályra fittyet hánynak!

De ez a papagáLY-os nagyon durva, az én kisfiam is megkapta azt a könyvet (legalábbis remélem, hogy ez egy egyedi eset), és mivel a szövegek is rettentő butyuták benne, így eltettem. Kidobni nem akarom, mert luxus lenne kidobni egy könyvet, elajándékozni is pofátlanságnak tartanám, úgyhogy egyelőre eldugtam, aztán majd látjuk, mi lesz vele.

2012. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!