Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok.

2 ovis gyerekünk van, egyneműek, sokat vitatkoznak.

Reggeleink arról szólnak, hogy felkelnek a gyerekek, mesét néznek, férjem még alszik tovább, a gyerekek hangoskodnak, összekapnak valamin, a férjem kijön elkezd velem kiabálni, hogy én miattam van az egész, mert én nem szólok rájuk...

Rájuk szólok én, de nem fogadnak szót.

Igazából nem is akarom túlságosan felidegesíteni magamat, mert 7 hónapos terhes vagyok.

Ez a vita már eleve megpecsételi a nap hangulatát. Semmihez nincs kedvem. Ilyenkor persze szerinte én vagyok a negatív.

Pedig már számtalanszor elmondtam neki, hogy beszéljen velem emberi hangon...

Honnan is tudná egy férfi, hogy milyen amikor egy baba fejlődik benne, és minden erejét, energiáját elveszi olykor...ráadásul már mindenhol fáj mindenem...annyira önző, hogy meg se próbálja tolerálni a nyűgösségemet.

Szerintetek bennem van a hiba?


2012. márc. 18. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nem szép, hogy korán reggel kiabál, ez tényleg megpecsételi a napot....normálisan is lehet közölni, ha valami gond van, vagy fel lehet kelni segíteni...tényleg, miért nem kel fel?éjjel dolgozik,pihennie kell?
2012. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom őt szapulni, mert tényleg összetehetem a két kezemet, amiért ennyit foglalkozik a gyerekekkel.

De ahogy velem beszél, abból már elegem van, most várandósan érzékenyebb is vagyok, és minden felveszek.

Most fizikai munkát végez, azért szeretne kicsit hétvégénként valamivel többet aludni.

2012. márc. 18. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

értem, akkor ülj le vele egy nyugodt pillanatában és mond meg neki, hogy hálás vagy érte, a sok segítségért amit kapsz tőle, és hogy úgy szeret titeket, csak legyen kedves odafigyelni arra, hogy beszél veled, mert most amúgy is érzékenyebb vagy, a másik meg, hogy nem mindegy milyen mintát ad a gyerekeinek.Ha beszédben nem tisztel téged, akkor a gyerekek sem fognak, és nem fognak szót fogadni, hiszen apukákuktól sem látják, hogy tisztelni kell anyát.

Remélhetőleg ez segíteni fog.

2012. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ezen a beszélgetésen már túl vagyunk...

semmire nem mentem vele.

2012. márc. 18. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
ja értem....hát akkor remélem más okosabb lesz, és ad valami jó tanácsot....bocsi, hogy nem tudtam segíteni:)
2012. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szavaidat!
2012. márc. 18. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem. Mi az, hogy kiabál veled? Ez nem terhesen sem megengedhető. Ez engem is megviselne, valószínű nem szólnák hozzá, míg bocsánatot nem kér.

Vidd el a gyerekeket sétálni, akkor nem hangoskodnak. Komolyan nem értem, hogy egy 3 éves miért nem érti meg, hogy ne zajongjon, apa alszik. Próbáld meg őket valahogy szétválasztani, nálunk (2 és 3,5 éves fiúk) akkor vannak el, ha külön játszanak.

Remélem, megoldódik a probléma.

2012. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem benned van a hiba.

A férjed kezeltesse magát.

Jó babavárást!

2012. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Napközben még alszanak a gyerekek?

Én a férjemnek szoktam mondani, hogy majd aludjon akkor, ha délután alszik a gyerek (még kb 2 hétig egy van, utána 2 lesz). És Te különben is minden nap kénytelen vagy korán kelni. Neked pl mikor adatik meg, hogy tovább aludj? Esetleg néha bevállal egy-egy napot? (Nálunk a 3 és fél év alatt talán kétszer volt ilyen, de este elalvás előtt megbeszéltük, hogy had pihenjek tovább).

2012. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én azért meghallgatnám a párod verzióját is. képes az ember túlreagálni dolgokat. nők meg különösen szeretik kiszínezni a történteket
2012. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!