Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Encepur junior oltás után...

Encepur junior oltás után volt valakinél olyan mellékhatás, hogy magas láz?

Figyelt kérdés

Pénteken kapta meg a lányom (21 hónapos) és tegnap óta lázas, ma délután óta egész magas láza van + nyűgös is. Ha nem múlik természetesen holnap elviszem dokihoz, de érdekelne, hogy másnál esetleg volt-e magas láz mellékhatásként?

Köszönöm



2012. jún. 10. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt mondta a doki, hogy 38,5-ig normális, nálunk egyiknél sem volt, de az egyik ismerősöm kislánya belázasodott 38 fölé ment neki és nagyon nyügi volt, ez tartott két napig és vége.


Hogy van a leányzó?

2012. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál tegnap. Szerint az oltásra nem jellemző az ennyire magas láz (39.3-39.4). Megvizsgálta de semmit nem talált, így egyelőre várakozunk, lehet benyalt pluszban valami vírust,mert azóta is lázas, ha elmúlik a lázcsillapító hatása. És amikor lázas akkor rettenetesen nyűgös (gondolom fáj valamije szegénynek :()Már olyan rémképek gyötörnek, hogy az oltástól elkapta a kullancsencephalitist, tudom lehetetlen...de akkor is :(
2012. jún. 12. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Az tényleg magas! :((

És nem mondja hogy fáj valamije? Kérdezd végig és mutogasd végig mindenét, hogy fáj-e valahol. Volt már 3 napos láza? Lehet az is, az szokott indokolatlannak tűnő nagyon magas csillapíthatatlan lázat okozni.

És persze hogy sír, nyűgös, ez nagyon magas láz, rosszul érzi magát, fájhat a hasikája is, csak magától a láztól.

2012. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem beszél és amikor nyűgös akkor nem igazán akar kommunikálni velem csak bújni :)

3 napos láza már volt (sz egyébként elkapható többször?)

2012. jún. 12. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen elkapható többször, azt is több vírus okozza! A lányom is kétszer kapta el eddig, a fiam egyszer.

Szegény Csepp!!

Több ötletem sajna nincs, ha kívülről nem látszik semmi.

Az első oltást kapta egyébként?

2012. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyorsan keress meg egy homeopata gyermekorvost az oltás mellékhatásainak kivezetésére! Szedjetek gyereknek való halolajat is az omega3 miatt és c-vitamint!!! Ne késlekedj!
2012. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az oltást egyébként az orvosok fele NEM AJÁNLJA!
2012. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen az első oltás volt. Köszönöm aranyos vagy, remélem kiderül mi a baja.


Kedves másik válaszoló, neked is köszönöm, a homeopátiában nem igazán hiszek, de majd utánanézek ennek. Az oltást azért adattam be, mert sokat vagyunk kint és olyan helyen ahol kullancsok vannak. A nagyobbik lányomból a múlt héten 3 kullancsot szedtünk ki. Ezek alapján mérlegeltem és úgy döntöttem, hogy az oltásnak (még a mellékhatásokkal is) kevesebb a kockázata, mint egy esetleges fertőzött kullancs által okozott agyvelőgyulladásnak.

2012. jún. 12. 16:30
 9/9 anonim ***** válasza:

7. válaszoló

Az adható oltások mindegyik az orvosok egy része ajánlja egy másik része nem.

Én is inkább beadattam, (a lányomat, fiamat is imádják a kullancsok, az év első kullancsát összeszedi mindkettő), inkább egy oltás, mint egy maradandó károsodást okozó, olykor halálos kimenetelű betegség.


Bocs az offért, de gondolom a kérdezőnek most speciel nem az ilyen jelegű válaszokra van szüksége


Első voltam

2012. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!