Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik Dunakeszin egyszeri...

Létezik Dunakeszin egyszeri születési támogatás?

Figyelt kérdés

Több településen is gyakorlat, hogy ha a szülők bizonyos ideje már ott laknak, akkor gyermekük születésekor az önkormányzat támogatást ad. Ez az állami anyasági támogatástól független. Debrecenben pl. 70.000.- FT,

Erdőkertesen facsemetéket és bébitápszert adnak.

Júliusban fog megszületni kisfiunk, és minden segítség jól jönne. A Polg. hiv.-nak írtam, de nem válaszoltak.



2012. jún. 10. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Én debreceni vagyok, de ilyesmiről még soha az életben nem hallottam (bár nagyon nem is jártam utána, viszont sok ismerősöm babázik már - egyikük sem említett ilyet).
2012. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem verik nagydobra, ezért is itt tettem fel a kérdést. Ismerősömnek Debrecenben most született kislánya egy hónapja, Ők megkapták, igaz, hogy egy ismerősük szólt az Önkormányzattól, hogy ne felejtsék el igényelni.
2012. jún. 10. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Majdnem mindenhol adnak,azt nem tudom,hogy Dunakeszin adnak e,de a baba 60 napos koráig kell elintézni,és igen,ezt nem szokták reklámozni!

Hívd fel az önkormányzatot,és kérdezz rá,de ne hagyd magad lerázni!

2012. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:Ez a majdnem mindenhol kicsit túlzás,inkább fogalmazzunk úgy,hogy van,ahol adnak.Pl a XVI.kerületben csak akkor,ha ikreket szülsz.

Kérdező:menj be,és kérdezz rá a szociális osztályon.

2012. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!


XVI.ker. Árpádföld,ugye? 2010-ben szült ott a kolléganőm,és 60.000ft-ot kapott!

A majdnem mindenhol nem azt jelenti,hogy "mindenhol"!

2012. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok,és az 5. válaszolónak írom:a majdnem mindenhol-számomra-azt jelenti,hogy több helyen fizetnek,mint nem.Márpedig-sajnos-ez nem így van,több az olyan önkormányzat,aki már nem fizet.Igen,Árpádföld is a XVI. kerülethez tartozik.Én szeptemberre várom a 3. babámat,a múlt héten voltam bent az Önkormányzatnál,és ott mondta a hölgy,hogy idén csak azoknak van ez a támogatás,akik ikreket szülnek.Azt nem tudom,hogy tavaly is így volt-e már,de hogy 2012-ben így van,az 1000%.Én tősgyökeres mátyásföldi vagyok,de amikor az első gyerek született még nem volt ilyen,amikor a 2.-4 évvel ezelőtt-teljesen elfeledkeztünk erről,és nem érdeklődtünk utána.
2012. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van. Szerintem próbáld telefonon hívni az önkormányzatot (szociális osztályt) vagy kérdezd meg a védőnőt, ő biztosan tudja. Megnéztem az előbb a Dunakeszi önk. honlapját, de ott nem találtam semmi ilyesmit.


Mi a 13. kerületben lakunk Bp-en, itt 20ezer Ft-ot adtak tavaly, minden újszülött után.

2012. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!