Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti kismama bérlet?

Budapesti kismama bérlet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy ahhoz, hogy a kismama bérletet megtudjam venni az igazoláson pontosan minek kell szerepelnie. Ha a munkahelyem küldi a gyedem akkor tőlük kell kérnem ugye az igazolást?

2012. jún. 11. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, az OEP-től kell kérni. Ha bemész, rögtön adnak, ha nem, akkor levélben is kérheted, az egy kicsit hosszabb idő.
2012. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké és akkor oda kell valami papír?
2012. jún. 11. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak bemész és jelzed, hogy szeretnél bérletet és ehhez szükséged van 6 hónapnál nem régebbi határozatra.
2012. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Akkor most megnézzem, hogy hova kell menni holnap és intézzük is. :)
2012. jún. 11. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát az oep biztos hogy nem fog ilyen igazolást adni...

Ha gyeden vagy és azt a munkahelyed utalja, akkor onnan kell kérni a papírt. Viszont, ha gyest kapsz, akkor a MÁK-tól kell kérni.

2012. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor bocsi, hogy félretájékoztattalak, de én az oeptől kaptam kb 2 hónappal ezelőtt. Biztos nem tudta az ügyintéző, hogy ő nem adhatna ki ilyet. :)
2012. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb 1 hónapja csináltattam meg a bérletet, és igen, az OEP-hez kell menni. Ott adnak egy igazolást arról, hogy gyeden vagy előreláthatólag x időpontig. Utána mész a bkv-hoz, ott elkészítik a bérletet. Nekem 2013 június 15-én jár le a gyedem, így a bérletigazolványom 2013 június 30ig érvényes. Ha utána gyesre mész, újra bemész az OEP-hez, arról is kérsz egy igazolást, és hosszabbítják a bérletigazolvány érvényességét. Nagyon egyszerű az egész. Arra figyelj, hogy az oeptől kapott igazolás 30 napnál ne legyen régebbi!

2012. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az oep-nek semmi köze a kismamabérlethez! 2 hete kértem ki az igazolást a mák-tól, mivel onnan utalják a gyest, ők állítják ki az igazolás.

Egyébként a bkv honlapján fel van tüntetve minden.

2012. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ketten is állítjuk, hogy az oeptől kaptuk az igazolást, ne haragudj, de akkor te miért állítod, hogy nem?

A gyest a mák utalja a TGYÁST és a GYED-et meg az oep. Függetlenül attól, hogy a munkahelyed kifizetőhely, igazolást az oeptől kell kérni.

2012. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz. Szóval mivel gyeden voltam a munkahelyemre kellett mennem. Voltunk az OEP-nél is és oitt mondták, a munkahelyemen is pontosan tudták, hogy mit kell ráírni a papírral. Ott azt mondták, hogy csak akkor kell oda mennek, ha gyest fofok kapni.

2012. jún. 13. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!