Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nem mindennapi, ritka,...

Milyen nem mindennapi, ritka, érdekes nevet adtatok a gyermeketeknek, olyanra gondolok ami sok bókot/kritikát kapott, sokan visszakérdeznek, felkapják rá a fejüket?

Figyelt kérdés
ritka, különleges, név, baba, névadás

2012. jún. 12. 20:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A lányom neve Lia Nikolett.

Nem hinném, hogy ez olyan nagyon különleges lenne. Ettől függetlenül rengetegen kérdeznek rá, hogy csak simán Lia a neve vagy ez becézés -e?!

Erre szoktam mondani, hogy ez a neve: Lia!

Ekkor általában furcsának találják és megkérdezik, hogy hogy?! Majd jön a történet a családunk jó barátjáról, akinek a nevéből (Aurélia) lett a Lia becézés (ezt használja azóta is) és ő nevezte el (végül is róla kapta) a lányunk a nevét.

A Nikolett pedig a keresztanyja neve.


Sosem kapom fel a vizet. Tudom, hogy nem gyakori név, mégis milliók rohangálnak ezzel a névvel.

Szerintem nem divat név, legalábbis mi nem emiatt kereszteltük el erre a lányunkat.


Akinek meg nem tetszik .. a többit pedig úgyis tudod :)))

2012. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom Napsugár. Fel szokták kapni rá a fejüket :)
2012. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam Dorián.

Mindenki ki volt akadva a családban, hogy hogyan választhattunk ilyen hülye nevet, a terhességem alatt többször el is bizonytalanítottak, hogy majd senki nem fogja érteni a nevét, csúfolni fogják, Dórinak becézik stb.

Most 3 és fél hónapos, nagyon örülök neki, hogy nem hagytuk magunkat, mert nagyon illik hozzá ez a név, szerintem pont úgy néz ki, mint egy Dorián :) Persze általában visszakérdeznek, amikor mondom a nevét, mert nem hallották még, sok pofavágást kaptunk, főleg idősebbektől, de sokan meg is dicsérték, hogy milyen szép, különleges nevet választottunk.

Ha lány lett volna, mi is Liának neveztük volna :) Persze emiatt is húzták a szájukat.

2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is Dorián és ő is 3 és fél hónapos :-)nálunk senkinek nem tetszett ez a név a családban de nem foglalkoztunk vele.Ismerősöknek általában tetszik de mindig megkérdezik hogy honnan szedtük ezt a nevet.Én nagyon örülök hogy ezt a nevet kapta a fiam,nekem egyre jobban tetszik és biztos nincs belőle másik a városban.
2012. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Utolsó válaszoló, azt hiszem "találkoztunk" már egy másik kérdésnél is, ott írtad, hogy a te Doriánod egy nappal született előbb, mint az enyém :) Tök érdekes :)
2012. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A kislányunk Benita.Legalább kétszer megkérdezik,hogy micsoda?:)
2012. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
A fiam Antal. Nagyon tetszett világ életemben, 50 éve elég gyakori volt, a kórházban, ahol szültem, évek óta az első kisfiú volt ezzel a névvel. De legalább nem kérdeznek vissza, csak megjegyzik, hogy de ritka neve van.:-)
2012. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A mi kisfiunk a Donát nevet kapta.Hát nálunk sem voltak elragadtatva tőle mondván hogy majd Donald kacsának csúfolják,de bármelyik nevet lehet csúfolni,vagy épp a gyerek kinézete miatt stb.Nem tágítottunk és nem bántuk meg! Lassan 3 éves!
2012. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

A lányunk neve Miléna lesz. Vannak, akik azt mondták mi ez? meg hogy nem is rendes név, és olyanok is akik ámuldoztak milyen gyönyörű.

Unokahúgom neve Eliza, erre is van aki azt mondja rémes, valaki meg ámuldozik mennyire gyönyörű.

2012. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
OFF,igen találkoztunk már de ha jól emlékszem akkor töb van egy napnál köztük,az én Doriánom február 27.-én született.Tényleg érdekes hogy majdnem egy idősek :-)
2012. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!