Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 hetes a babám, szopizik....

4 hetes a babám, szopizik. Emellett nem ártok a tejtermelődésnek ugye ha elkezdtem visszaformálni a testem?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hullahoppkarikázással kezdem, meg guggolásokkal, vélemény?

2012. jún. 14. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
nem javasolt ilyenkor már tornázni meg ilyesemik mert vagy kapásból elapad a tejed vagy pedig az íze lesz más és nem fog kelleni a babának.
2012. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor várok még, nem akarok semmi galibát :)


Akkor mikortól javasolt esetleg? 4 kg maradt rajtam (has + comb) nem sok, hamar lemenne ebben biztos vagyok.

2012. jún. 14. 14:30
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem apad az el, én a szülés után egy héttel már futottam, hasizmoztam, sulyzóztam. Mégis egy évig szoptattam. Régi babona, hogy az anya nem csinálhat semmit.

Csinálj nyugodtan, ha plfitsz legyen jó sport melltartód és nem lesz gond.

2012. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*pl. futsz
2012. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyan megvártam a 6 hetet, de semmi baja nem lett a tejemnek a tornázástól. Nem apadt el és az ízével sem volt gond. Ez valami tévhit a dagadt anyukáktól. Ha normálisan tornázik az ember, akkor semmi nem lesz a tejjel. Ennyi erővel feküdjünk egész nap, nehogy elmenjen a tej. Sétálni is kell, házimunkát is kell végezni. Belefér még pár guggolás és egy kis karikázás, nem?
2012. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, az első válaszadó hatalmas baromságot írt. Én a szülés után két héttel már tornáztam, hat héttel már futni jártam. És ezerrel szoptatok. A fiamat 20 hónapig szoptattam, közben volt hogy rendszeresen 8-9 kilométereket futottam, a lányom is öthónapos csak anyatejes, Nyugodtan tornázzál, persze fő a fokozatosság!


A tej íze meg nem változik meg, nem tudom miért jön mindenki ezzel az ökörséggel.

2012. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
jót nevettem: "a dagadt anyukák találták ki" lehet benne valami igazság. Sokszor megdöbbentem am ikor 30 kilós felelsleggel rendelkező kismamák 2 pofára zabáltak, közölve, hogy a gyereknek esznek...... és megvetően néztek rám, amikor mondtam, hogy futok, hiszen az szerintük majdnem olyan mintha megölném a gyerekem
2012. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is nagy sport mániás vagyok, de úgy tudom 5-6 hétig nem szabad sportolni. Az nem véletlen van kitalálva addig tart a tisztulás is meg a szervek helyre rendeződése ( a terhesség során ugye sok minden átrendeződik odabent is) a szalagok, ízületek helyre tolódása stb.

Így én megvártam a 6 hetet. Amúgy meg egyetértek hogy utána ha nem vadul hanem mindig alkalmazkodva saját magadhoz, sportolsz és jó sokat iszol, semmi baja nem lesz a tejnek.

Én első babámnál nem mertem sportolni a tej miatt és mégis ugyanannyi tejem volt, mint a második babámnál ahol 3 hónapos korától mozogtam (torna aztán futás amit azóta is űzök).

Mindkettőt 1 éves koráig szoptattam és ők mondtak le róla 1 évesen, nem én akartam.

2012. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
megvárNÁM a 6 hetet akart lenni, bocsi. elírtam. 8as voltam.
2012. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
6-osnak: engem meg egy olyan nő szólt meg, azért mert 16 hetes terhesen elmentem az Alpokba nagyzsákos túrákra, aki a saját terhességét végigbagózta.
2012. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!