Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 héttel szülés után semmi...

3 héttel szülés után semmi étvágyam és szomjasnak sem érzem magam. Egyre apad a tejem. Miért van ez? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mitől lehet, talán kimerültél.

Én úgy próbáltam minél több folyadékot bevinni, h kimértem magamnak napi 3db 1,5literes üvegbe valamilyen édes löttyöt, és azt másnapig muszáj volt meginnom. Először sima vízzel próbálkoztam (mindig azt iszunk), de az nem itatta magát, kénytelen voltam édesre váltani. Úgy lecsúszott a 4-5liter is.

Éhes én se voltam sose, örültem, ha aludhattam a szabadidőmben. Csak azért ettdm, mert tudtam, h kell.

2012. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam a folyadékkal nem volt gond,de az ételre rá se bírtam nézni,anyum sem anno.Én nem tudtam szoptatni,neki bőven volt teje.
2012. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Esetleg próbálkozz gyógyteával, a menyemnek az segített, már elmúlt 1 éves a kicsi, de még reggel-este most is szopik. Vannak anyatejnövelő teák, többféle "gyártmány", válaszd ki, hogy melyik ízlik jobban. Lehet, hogy attól a folyadékot is jobban fogod kívánni.

Sok szerencsét!

2012. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha nem is érzed magad szomjasnak, azért csak igyál! Akkor lesz tejed, ha min. 3 liter, de inkább több folyadékot iszol... Én sima asványvizet ittam meg sok köménymagos teát (az jót tesz a babának is, könnyíti az emésztést).

Attól is érezheted magad kimerültnek, ha nem iszol elég folyadékot. Ha éhes nem vagy, ne erőltesd, amit nem kívánsz, egyél inkábbb édességet, abban sok a kalória (de ne csokit, hanem pl. almás pite, vagy bármi gyümölcsös, ami azért tápláló is).

Szóval az ivást erőltesd sztem is!!

2012. jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 eszterke4 ***** válasza:

Kedves Kérdező és Mindenki!


Az okát én sem tudom ennyi információ alapján, bitos ki lehetne deríteni.

Anyatej elsősorban nem attól lesz, hogy eszel-e vagy iszol-e eleget. Nekem kivették a vakbelemet, közben bőven volt tejem, pedig 1-2 napig nem ettem, inni persze ittam, de a műtét miatt kb. fél napig nem ittam, ha jól emlékszem. Anyatej akkor termelődik kellő mennyiségben, ha a baba éjjel-nappal annyit szophat, amennyit akar. Az is fontos, hogy az anya közben tudjon pihenni, aludni, ezért érdemes egy ágyban aludni a babával és szoptatás közben is aludni. Én ezt teszem és a második gyerekemet szoptatom igény szerint (már elmúlt 2 éves), és a szoptatás miatt soha nem voltam fáradt. Napközben is lehet a babával aludni. Fontos, hogy az anyának ilyenkor fokozottan segítsen a család többi tagja, egyedül nem megy. Az első gyerekemet egyáltalán nem volt nehéz másik ágyba tenni a szülői ágyból, amikor eljött az ideje, ő is mellettem aludt, amikor baba volt.

Az is fontos, hogy se cumit, se cumisüveget ne kapjon a baba, ha nem elég az anyatej, mert csak akkor kapja meg az anya agya a baba szopizása közben azt az információt hogy mennyi tejre van az adott időszakban a babának szüksége. Ilyenkor érdemes szoptanít készüléket használni addig, amíg már az anya szervezete eleget tud termelni.

Mégis mennyit iszol? Biztosan iszol azért. Én a korábbi tanácsokkal ellentétben nem ajánlom az édes löttyöket, mert a szomjat a tiszta víz oltja a legjobban, és a babának sem tesz jót ha állandóan cukrosat iszunk, az édesítőszer meg még rosszabb. Én semmi esetre sem erőltetnék magamba 4-5 liter folyadékot, mert rengetegszer kéne pisilnem tőle fölöslegesen. Sosem mértem, hogy mennyit iszom, de a szoptatás miatt nem sokkal iszom többet. A tejserkentő teáktól fájhat a baba hasa, az édesköménytől is, főleg ha túlzásba visszi valaki. Ráadásul nem lesz tőle több anyatej, mert tej akkor termelődik, ha a szervezet azt az információt kapja, hogy igény van rá. A tehénnek is azért van teje, mert rendszeresen fejik, így minidig újra termelődik, úgy mintha a boci szopizná. Ha nem fejnék a teheneket, akkor csak abban az időszakban lenne tejük, amikor a boci szopizik.

Azt sem tanácsolnám, hogy sok édességet egyél, mert azon kívül, hogy a sok cukor csak fölösleges kalória és emiatt hízlal, kialakulhat még a túlzott cukorfogyasztástól az "inzulin rezisztencia" (ez egyébként a cukorbetegség előjele), ami azt jelenti, hogy a sejtekhez nem tud eljutni a cukor, a sejtek éheznek, a zsírpárnák meg esetleg nőnek. Én az utóbbi egy évben sajnos sok mindent nem ehettem, sokszor nagyon éhes voltam, lefogytam 30 kilót (volt miből...), pedig nem akartam fogyózni a szoptatás miatt. Olyan volt, mintha háború lenne és nem jutnék elég élelmiszerhez, tejem viszont végig annyi volt, amennyi a gyereknek kellett, mert annyit szophatott, amennyit akart. Az egészséges táplálkozáshoz szükség van kb. napi 3-szor nyers zöldségre vagy gyümölcsre, a legjobb egy kicsivel étkezés előtt fogyasztani a nyers dolgokat. Esetleg étkezések közben nyers zöldséget, ill. étkezések között nyers gyümölcsöt. Étkezés után viszont nem túl jó gyümölcsöt enni. Figyelni kell a fehérje, szénhidrát, zsír kiegyensúlyozott arányára. Az anyatej azért is a legjobb táplálék, mert abban ezek pont jó arányban vannak egymáshoz képest, sajnos nem tudom a pontos számokat, de fontos, hogy ne együnk túl zsírosakat és túl sok szénhidrátot, a cukor is az, még a gyümölcsben lévő is. A fehérjét szerintem nehezebb túlzásba vinni, mint a zsírt és a szénhidrátot. Ajánlatos még miden étkezéshez párolt zöldségeket is enni, amikor lehet. A zöldségekben, gyümölcsökben lévő rostok kíméletesek, viszont a korpa (pl. a teljes kiőrlésű kenyérben) elég durva rost, ami az arra érzékenyeknél bélproblémákat okozhat (pl. hasmenést).

Ha gondolod írj nekem privát üzenetet több információval, szívesen segítek kideríteni, hogy hogy lehetne visszahozni a tejedet és az étvágyadat-szomjadat. Biztos van megoldás, fel a fejjel!:)

Ui.: Bárkinek szívesen segítek, aki igényli:)

2012. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


3 héttel vagy szülés után, valószínűnek gondolom, hogy első gyereked. A szomjúság és éheségérzet nem függ konkrétan és kötelezően egybe.

Mivel most írtál, ezért több oka is lehet ennek. Mikrobiológiailag, de inkább biokémiailag könnyebb erre magyarázatot adni neked. Meleg van, párás időjárás, izzasztó egy idő. Evidens gondolná mindenki, hogy szomjasnak kéne lennie, de nem. Egész egyszerűen a testünk a szomjúságot nem minden úton mutatja ki. Szülés után vagy még nem sokkal, a hasfalad és méhed már összehúzódóban van, és a felesleges vérmennyiség is már eltűnik a szervezetedből. Ez nagyon nagy folyadék veszteség, amit a szervezet nem pótol, sőt, örömmel válik meg tőle, mert felesleges. Valószínűleg te is, mint más, sokat izzadsz. Éhesnek meg szomjasnak meg nem érzed magad, ugyanis az evés, ivás biokémiai, azon belül is mikrobiológiai-sejtbiológiai folyamatokat indít el. Testünkben lejátszódó természetes folyamatok nagy része exoterm, tehát hőt termelnek. Melegben a test igyekszik lehűlni, tehát csökken a szomjúság és éhség érzet, hogy csökkenjen a felesleges hőtermelés. Ezért tunyulunk el jobban a melegben. Ez ellen mit tehetnél? A megoldás egyszerű, legyél 22°C hőmérsékletű közepes páratartalmú (abszolút 50% körüli) helységben sokat. Ezek mellett igyál folyadékot és ne csak akkor, ha megkívánod, hanem magadtól, ütemezve. Napi 2-3 litert minimum ajánlok neked, de ha egy kicsit túlsúlyban szenvednél, ami szülés után teljesen normális, vagy sok fizikai munkát kell végezned, akkor akár napi 5 liter folyadék bevitele is fontos. INBÉ (RDA) adatokat lesd ki netről, és annak megfelelően étkezz napi 3-4 alkalommal. Ajánlani tudom a teát, melegen! Igen melegen, furán hangzik ugyan, de ez a meleg hatás serkenti az izzadást, illetve a vizelet kiválasztást amellett, hogy a teának alapvetően vízhajtó hatása is van. Ezáltal a szervezet kicsit felgyorsul, anyagcsere háztartásod is, és éhség érzeted lehet. A folyadékbevitel pedig ha nem ingeresen, akkor a nélkül, de folyamatos legyen. Folyadékból reggel meleget (40°C+), a 8°C körüli hűtötteket ajánlom nagy mennyiségben napközben, este pedig belátás alapján. Ezen kívül ügyelj a megfelelő vitamin bevitelre.

A tejed apadását már előttem megválaszolták. Fontos, hogy a kicsit rendszeresen szoptasd és addig amíg jól nem lakik, mert arra reagál a szervezeted. Ha mégis csak csökkenne a tejed, akkor viszont fordulj a nőgyógyászodhoz, vagy háziorvosodhoz, illetve akár a szülész orvosodhoz is.

Aludj eleget! Ne stresszelj, figyelj oda a magnézium pótlásra! Igyál sokat, egyél rendszeresen és változatosan. Szoptass eleget.

Ezeket tudom tanácsolni és szívből remélem, hogy megoldódik a helyzet ;)

Maradok tisztelettel:


- The Blueskin -

2012. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!