Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy magyarországi...

Lehet egy magyarországi újszülöttnek külföldi keresztnevet adni, amit nem magyarítanak, hanem azt használhatja hivatalosan?

Figyelt kérdés
Nem torzítani akarom a nyelvünket, csak érdekel a dolog, hiszen mindenki szeretne egyedi nevet használni. Csak egy példa: ha van mondjuk egy Nagy vezetéknevű ember, akkor lehet a gyereke magyar neve mondjuk az, hogy: Nagy Hans (ez persze hülyén hangzik), de a Hans pl. egy német keresztnév, jogilag lehetséges ez?

2012. jún. 15. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt le van írva minden:


„A név anyakönyvezésénél a magyar helyesírás szabályai az irányadóak.”

Az idegen nyelvi eredetű újabb utóneveknek a magyarban meglevő, már meghonosodott megfelelőit ajánljuk bejegyzésre, ha vannak ilyenek (pl. Casper helyett Gáspár, Chatarina helyett Katalin).

Amennyiben a szülők vagy azok egyike nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető a gyermek utónevét a születési anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.”

2012. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a szülők egyike külföldi.
2012. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 18. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
úgy tudom, itt is van egy kiskapu. Be lehet vezettetni egy új nevet. Ennek mikéntjét nem ismerem, de nem lehetetlen. Én ismerek valakit, aki ezt végigjátszotta, igaz magyar szót választott keresztnévnek, így sem a helyesírás, sem a magyar "megfelelő" nem került szóba. Az, hogy a Hans-ot be lehetne-e nevezni, azt nem tudom, mint ahogy azt sem, hogy akkor azt hogy kellene kiejteni/írni. (Hans, Hansz)
2012. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!